Aktualności

Natu w Wejherowie

$image_alt
Fot. materiały prasowe WCK

Sala Główna Filharmonii Kaszubskiej w piątek, 5 czerwca 2015 r. należeć będzie do Natalii Przybysz. Charyzmatyczna wokalistka wystąpi tam z koncertem, który będzie jednym z pierwszych po gali Akademii Fonograficznej Fryderyki 2015, na której Natalia otrzymała dwie nagrody.

Natalii Przybysz znana jest przede wszystkim jako wokalistka zespołu Sistars. Po zawieszeniu działalności zespołu, artystyczne dokonania Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą Natu (solowy projekt), gdzie poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live. Wydała dwa albumy: „Natu & Envee – Maupka comes home" i „Gram Duszy". Dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka (w kategorii wokalista roku i album reggae i r&b). Album „Gram Duszy" spotkał się z uznaniem krytyków w Polsce i był porównywany do najlepszego soulu zagranicznego.

W sierpniu 2011 r. Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie. Latem 2012 r. stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej.
Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą „Prąd" była piosenka „Niebieski" z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin". Artystka kontynuuje więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

- Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mów i Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

Natalia Przybysz. Fot. materiały prasowe WCK
Fot. materiały prasowe WCK

 

Koncert Natalii Przybysz
———————————————————

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności