Aktualności

Nasz Orlik 2015

$image_alt
Fot. Biuro Prasowe UMWP

Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zorganizowała konferencję pt. „Nasz Orlik 2015 w województwie pomorskim". Była to pierwsza konferencja otwierająca cykl spotkań, które odbędą się w każdym z województw.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, a także animatorki i animatorzy z województwa pomorskiego. Uczestników spotkania przywitał wicedyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Maciej Kowalczuk, który omówił rolę samorządu wojewódzkiego w rozwoju sportu powszechnego i przedstawił trzy programy sportu powszechnego, które są realizowane przez Urząd Marszałkowski: „Mały Mistrz", „Multisport" i „Umiem Pływać". 

Uczestnicy konferencji

W drugiej części spotkania Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej mówiła o tym, co wydarzyło się w programie Nasz Orlik od 2013 roku, jak również wyjaśniła wszystkim przybyłym zasady funkcjonowania programu w roku 2015.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem animatorów: Katarzyny Klaman, Oskara Krajnika i Rafała Freitaga. Omówili oni najlepsze praktyki stosowane dla przyciągania jak największej liczby użytkowników na Orliki, a także metody zachęcania do aktywności fizycznej osób, które rzadko korzystają z Orlików. 

DES

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka