Aktualności

Napisz list. Zmień życie!

Zbiór listów
Fot. ©Depositphotos/jeancliclac

Amnesty International wysyła apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Maraton zaplanowano od 1 do 11 grudnia 2016 r.

W Polsce listy są pisane w setkach miejsc w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Każdy może zorganizować maraton! Rezultaty są widoczne od razu. Już w jego trakcie przychodzą dobre wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – ​ dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Po raz pierwszy Maraton Pisania Listów został zorganizowany w Polsce w 2001 r. Na pomysł akcji wpadli aktywiści warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniła się w innych krajach. W 2015 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,7 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisano 270 235 listów! Zorganizowano akcje w ponad 600 miejscach w całym kraju. Napisz list. Zmień życie!

Więcej: Amnesty International

 

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości