Aktualności

Najlepsze gospodarstwa ekologiczne na Pomorzu

$image_alt

Ponad 20. gospodarstw zgłoszono w tym roku do konkursu na najlepsze pomorskie gospodarstwo ekologiczne. Udział w nim mogli wziąć wszyscy ci, którzy prowadzą swoje gospodarstwa zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, wytwarzając zarówno produkty na sprzedaż, jak i do własnego użytku.

Była to już VII edycja konkursu, którego celem jest przede wszystkim promowanie rolnictwa ekologicznego. W kategoriach "ekologia-środowisko" oraz "ekologiczne gospodarstwo towarowe", laureaci zostali nagrodzeni za trud i starania jaki wkładają w swoją pracę . 

Etap wojewódzki został zorganizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku we współpracy z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich dla Województwa Pomorskiego. Finał konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, odbędzie się w dniu 3 października 2014 roku podczas Targów Natura Food w Łodzi. 
 

Laureaci z Pomorskiego: 

W kategorii ekologiczne gospodarstwo towarowe: 
I miejsce – Marek i Krzysztof Patalas, Biernatka, gmina Czarne, pow. człuchowski 
II miejsce - Bartłomiej Olszewski, Czarna Huta, gmina Przodkowo, pow. kartuski 
III miejsce - Andrzej i Teresa Konkol, Kosy, gmina .Kartuzy, pow. kartuski, miejscowość położona na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego 
Wyróżnienie: Magdalena Fernandes, Borowina, ul. Sportowa 4, gmina Przywidz, pow. gdański 

W kategorii ekologia - środowisko: 
I miejsce - Dariusz Wabik, Witanowo, gmina. Kołczygłowy, pow. bytowski 
II miejsce - Eugeniusz Obrębski, Biernatka, gmina Czarne, pow. człuchowski 
III miejsce - Antoni Szurlej, Widno, gmina Brusy, pow. chojnicki, miejscowość położona na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego. 
Wyróżnienie: Alicja Jamróz, Stobiec 23, gmina Stegna, pow. nowodworski, miejscowość położona na obszarze Żuław Wiślanych 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka