Aktualności

Najbardziej ekstremalny terenowy bieg w Polsce. Spróbuj pokonać własne słabości lub kibicuj najodważniejszym

mężczyźni wspinający się po górce z piasku
Fot. źródło: http://biegkomandosa.pl

Bieganie po parkowych alejkach to nic trudnego, ale bieganie w ekstremalnych warunkach, pokonywanie coraz to większych przeszkód, zmaganie się z własnymi słabościami to zadanie tylko dla najwytrwalszych. Bieg Morskiego Komandosa odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2018 r.

 

Pierwszy bieg odbył się w 2010 r. i wystartowały w nim 22 osoby. Od początku poświęcony jest pamięci  gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

Impreza skierowana jest do szerokiego grona sportowego oraz militarnego, czyli najwytrwalszych żołnierzy, biegaczy, a przede wszystkim twardzieli gotowych spróbować swoich sił na bardzo terenowej trasie urozmaiconej licznymi przeszkodami.7 kategorii biegowych

Zainteresowani udziałem w IX edycji Biegu Morskiego Komandosa mogą wybierać spośród siedmiu kategorii. Miłośnicy mocnych doznań w militarnym klimacie tradycyjnie mogą wystartować w kategorii hard lub jeszcze mocniejszym wariancie – hard historyczny, którego dodatkowym utrudnieniem jest godzina startu wyznaczona na 4.40. Oba biegi na odcinku 21 km, w bardzo urozmaiconym terenie z odcinkiem wodnym, plażowym oraz licznymi przeszkodami w postaci koryt rzecznych, kanałów i słynnej „katorgi".

Amatorzy imprez sportowych, którzy zaczynają przygodę z biegami terenowymi, mogą spróbować swoich sił w sprincie lub rekrucie, a także i sprincie historycznym. To wymagająca, ale krótsza 11-kilometrowa trasa, do pokonania w stroju sportowym lub w umundurowaniu.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali też dwie kategorie zespołowe – team i team sprint. Team to czteroosobowy zespół, biegnący na dystansie 21 km w pełnym umundurowaniu z 20-kilogramową atrapą moździerza. Team sprint to połowa dystansu, czyli 11 km do pokonania w dwuosobowych zespołach, w dowolnym stroju z 10-kilogramowym obciążeniem.

Natomiast w niedzielę, 26 sierpnia odbędzie się Bieg Małego Komandosa. Najmłodsi będą mieli do pokonania pagórki, dołki i kałuże oraz przeszkody takie jak m.in.: szlak opon czy ciemny tunel. Dla każdego uczestnika przewidziano upominek. Bieg rozgrywany jest z podziałem na kategorie wiekowe.

Harmonogram biegów

 

IX Bieg Morskiego Komandosa

  • 25-26 sierpnia 2018 r., sobota-niedziela
  • Kolibki Adventure Park  
  • ul. Bernadowska 1
  • Gdynia

Zobacz: Bieg Morskiego Komandosa

view szablon artykułu