Aktualności

Nagroda za organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przyznana. Otrzymała ją Agencja Rozwoju Pomorza

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

ARP została nagrodzona w kategorii najlepszy regionalny koordynator. Wyróżnienie zostało przyznane przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości podczas gali podsumowującej XI edycję ŚTP.

 

XI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyła się w listopadzie 2018 r. pod hasłem "Mówimy o tradycji, myślimy o przeszłości".

 

Wyróżnienie dla ARP

Podczas uroczystej gali podsumowującej IX edycję ŚTP nagrodzono najlepszych regionalnych koordynatorów akcji. Wyróżnienia przyznano w trzech obszarach: regionalna jednostka organizująca najwięcej wydarzeń, organizacja pozarządowa oraz przedsiębiorca. W imieniu Agencji Rozwoju Pomorza nagrodę odebrał odebrał Łukasz Rokicki.

 

Za co ARP została doceniona?

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Pomorzu został zorganizowany w listopadzie. W tegorocznej edycji odbyło się ponad 100 różnych wydarzeń, zorganizowanych przez prawie 50 partnerów akcji, w śród których były np. szkoły i uczelnie wyższe, powiatowe urzędy pracy czy Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich. Wydarzenia, w których wzięło udział około sześciu tysięcy osób odbywały się w praktycznie każdym powiecie województwa. Spotkania i warsztaty odbywały się również w siedzibie ARP w Gdańsku.

 

Czym jest ŚTP?

Jest to coroczna międzynarodowa akcja promująca świadomy rozwój i podejmowanie inicjatyw biznesowych. Organizowana jest od 2008 roku w 170 krajach całego świata. W akcje włączają się liczni partnerzy zarówno prywatni, jak i publiczni. Kampanie, warsztaty, debaty i szkolenia przyciągają każdego roku tysiące uczestników. W XI edycji ŚTP w Polsce wzięło udział 112 tys. osób.

view szablon artykułu