Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/47ca1072-5d34-44e5-a0c6-ccd0643e4ddd.jpg Nadmorskie kąpieliska są zamknięte w całym Trójmieście. Do wody można wejść na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej

Nadmorskie kąpieliska są zamknięte w całym Trójmieście. Do wody można wejść na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej

Czerwone flagi na plaży w Brzeźnie

Ratownicy WOPR na wielu pomorskich kąpieliskach wywiesili czerwone flagi, które zakazują wejścia do wody. Wszystko przez liczne sinice, które zakwitły w morzu. Poznamy je po zielonkawo-brązowym lub szaro-brązowym zabarwieniu wody, zgniłym lub ziemistym zapachu i galaretowatym kożuchu, jaki tworzą na wodzie.

 

Zamknięte są plaże w Trójmieście, Jastrzębiej Górze, Dębkach, Białogórze i Łebie. Bezpiecznie można się wykąpać w Ustce, Rowach, Karwi, Władysławowie, Półwyspie Helskim, Pucku, Rewie, Jantarze, Stegnie i Mierzei Wiślanej.

 

Nie kąp się w brudnej wodzie

Kąpiel w brudnej wodzie, pełnej sinic, grozi podrażnieniami skóry, biegunką, wymiotami, gorączką, pieczeniem i łzawieniem oczu oraz bólami mięśni i stawów.

Sanepid codziennie monitoruje jakość wody na Bałtyku. Stan wód i możliwość kąpieli sprawdzimy na mapach w Serwisie Kąpieliskowym.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.