Aktualności

Na początek koncert polskiej muzyki XX wieku. Festiwal Solidarity of Arts zaprasza na prolog

Festiwal Solidarity of Arts
Festiwal Solidarity of Arts. Fot.facebook.com/SolidarityOfArts/

Zasadnicza część festiwalu dopiero za mniej więcej trzy tygodnie, ale święto sztuki, ludzi i idei rozpoczyna się już teraz. We wtorek, 14 sierpnia 2018 r. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na koncertowy prolog festiwalu

 

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej zagra Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

 

Polska muzyka z Paryża

Pierwszy koncert festiwalu Solidarity of Arts będzie składać się z dzieł polskich twórców XX wieku. Wybrano czterech twórców różnych pokoleń, którzy w ciągu swojego życia związani byli z Paryżem. Usłyszymy utwory: Grażyny Bacewicz, Piotra Mossa, Szymona Laksa i Wojciecha Kilara. Dyrygentem będzie Tomasz Tomaszewski. Wystąpi on również w partiach solowych na skrzypce. Zaprezentowane dzieła muzyczne, pochodzące z różnych lat, pokażą jak suwerenność twórców wpływała na estetykę w sztuce.

 

SOFA Prolog

  • 14 sierpnia 2018 r., godz. 19.00
  • Gdańsk
  • Sala BHP Stoczni Gdańskiej
  • Ks. Jerzego Popiełuszki 6
  • Bezpłatne wejściówki dostępne on-line lub w kasie Europejskiego Centrum Solidarności

 

Solidarity of Arts jest festiwalem, który łączy nie tylko różne gatunki sztuki, ale też artystów reprezentujących różne narody. Festiwal połączył w tym roku instytucje kultury na terenie byłej Stoczni Gdańskiej. W 2018 roku motywem przewodnim festiwalu jest suwerenność. W stulecie odzyskania niepodległości to hasło w dalszym ciągu wymaga wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest, jakie ma granice. Szczegółowy program wydarzeń oraz informacje o bezpłatnych wejściówkach na stronie festiwalu Solidarity of Arts.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości