Aktualności

Na nowy sprzęt i na bojowe mundury. Dofinansowanie dla ochotniczych straży pożarnych

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki podczas 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.
Wicemarszałek Krzysztof Trawicki podczas 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Radni województwa jednogłośnie poprali uchwałę przekazującą pieniądze na nowy sprzęt dla trzech jednostki ochotniczych straży pożarnych. 50 tysięcy zł trafi do Dziemian, Przodkowa i Żukowa.

 

Uchwała została przyjęta podczas 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się  24 września 2018 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 26 radnych, czyli wszyscy głosujący.

 

Pieniądze na sprzęt

Trzy jednostki ochotniczych straży pożarnych otrzymają łącznie 50 tys. zł. – Dofinansujemy jednostki w Żukowie, Dziemianach i w Przodkowie. Te jednostki działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i uczestniczą nie tylko w lokalnych akcjach – powiedział Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego. Jednostka w Żukowie dzięki dotacji kupi mundury bojowe i koszarowe dla strażaków. – Ta dotacja dla OSP w Żukowie to też niezwykły prezent z okazji jubileuszu 90-lecia – dodał wicemarszałek Trawicki. W Dziemianach kupione zostaną nowe węże, prądownice i aparat powietrzny. Z kolei OSP w Przodkowie zostanie wyposażona w nowe węże do podawania środków gaśniczych.

 

Ważna rola strażaków

Ochotnicze straże pożarne pełnią niezmiernie ważną role w systemie ratowniczo-gaśniczym. – Strażacy ochotnicy są bardzo często pierwsi na miejscu akcji. To właśnie oni podejmują pierwsze działania ratownicze. Dlatego tak ważne jest, aby byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt – dodał Krzysztof Trawicki. To kolejna transza pomocy finansowej dla OSP na Pomorzu, jaka została przekazana przez samorząd województwa. W lipcu na XLVIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni zadecydowali o wsparciu 77 jednostek OSP  z całego Pomorza kwotą ponad pół miliona zł.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka