Aktualności

Muzyka, rowery i zawiedzenie. Muzyczny Szlak Rowerowy po Kaszubach

Uczestnicy I Muzycznego Szlaku Rowerowego. Fot. facebook.com / Simultaneo
Uczestnicy I Muzycznego Szlaku Rowerowego. Fot. facebook.com / Simultaneo

W sobotę 10 sierpnia 2019 r. będzie okazja wziąć udział w specjalnym rajdzie rowerowym szlakiem muzyki klasycznej. Pasjonaci dwóch kółek nie tylko zwiedzą kaszubskie miejscowości, ale też wysłuchają koncertów. Na koniec dla wszystkich uczestników rajdu zaplanowano ognisko.

 

Udział w Muzycznym Szlaku Rowerowym jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Link na dole strony.

 

Zwiedzanie na rowerze

Trasa zacznie się w Matemblewie, skąd rowerzyści pojadą pętlą do Żukowa, Borkowa, Rutek i z powrotem do Żukowa. Po drodze będzie okazja, by zwiedzić zabytki w Żukowie: kościół pw. św. Jana Chrzciciela, kościół WNMP oraz muzeum haftu kaszubskiego. Uczestnicy przejazdu odwiedzą też most żelazny i elektrownię wodną w Rutkach. Na trasie rajdu zaplanowane są także dwa koncerty Zespołu Wokalnego Simultaneo.

Na koniec Muzycznego Szlaku Rowerowego przewidziane jest ognisko oraz konkurs wiedzy o kaszubskich zabytkach. Do zdobycia nagrody od sponsora przejazdu – firmy Crosso.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej potwierdzić uczestnictwo. Zapisać można się na stronie Evenea. Szczegóły przejazdu w serwisie Facebook.

 

2. Muzyczny Szlak Rowerowy

  • 10 sierpnia 2019 r., sobota, godz. 9.00-17.00
  • zbiórka – Matemblewo

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości