Aktualności

Muzyka pełna emocji z lekkim dźwiękiem, czyli koncert Skubasa w Szekspirowskim

Skubas
Skubas. Fot. Paulina Wyszyńska

Uważany za autora najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o… braku miłości Radosław Skubaja, czyli Skubas wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 16 listopada 2019 r.

 

 

Mówi się o nim, że „w ciężkich, grunge'owych butach wszedł w krainę łagodności" i uzyskał zupełnie nową jakość – muzykę ciężką od emocji, za to lekką dźwiękiem.

 

O artyście

Radosław Skubaja znany jako Sqbass, MC Sqbass jest piosenkarzem, gitarzystą, kompozytorem, wykonawcą muzyki alternatywnej. W młodości grał na gitarze elektrycznej w różnych lubelskich zespołach, a następnie zajął się śpiewaniem. Studiował wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego debiutancki album „Wilczełyko" ukazał się 11 września 2012 r. nakładem wytwórni Kayax. Płyta została okrzyknięta „powrotem do prostoty i autentyczności" w polskiej muzyce rockowej. Skubas otrzymał za nią dwie nominacje do Fryderyków 2013 jako Debiut Roku i Utwór Roku (za piosenkę „Linoskoczek"). Od czasu debiutu zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wielu liczących się festiwalach: SoundCity w Liverpoolu, Open'er Festival, Malta Festivalu, Festiwalu w Jarocinie i innych. Współpracował z takimi artystami, jak: Smolik, Novika, Envee, Kayah, 15 Minut Projekt czy Matt Kowalsky. Chętnie bierze udział w koncertach-projektach specjalnych (m.in. Obywatel GC v.2.0, Męskie Granie Orkiestra, Europejski Stadion Kultury, itp.). Na drugim krążku „Brzask" Skubas okazał się artystą kompletnym.

 

Koncert Skubasa

  • 16 listopada 2019 r. sobota, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Bilety:

  • parter – 60 zł,
  • galerie frontowe – 55 zł,
  • galerie boczne –  50 zł.

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności