Aktualności

Muzyczne warsztaty dla dzieci

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/BestPhotoStudio

Niezwykłe zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat odbędą się w Kwidzynie, w sobotę, 13 czerwca, o godz. 11.00. Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza na Klasykę dla smyka.

Klasyka dla smyka to cykl zajęć adresowanych do dzieci i ich rodziców czerpiący z pedagogiki zabawy i wykorzystujący elementy metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss. Metoda ta pozwala dzieciom na pełniejsze zrozumienie i uczestnictwo w utworze muzycznym, a także własną aktywność twórczą, nawet jeśli mają małe doświadczenie w tej dziedzinie. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wspólnego uczestnictwa w procesie tworzenia poprzez granie na instrumentach, śpiew, taniec, a także łączenie tych sposobów wyrażania ekspresji z pozamuzycznymi, odkrywającymi niewerbalne cechy płynące z utworów: elementami dramy, pantomimy oraz różnego rodzaju formami plastycznymi. Celem zajęć jest stwarzanie sytuacji doświadczania i przeżywania muzyki w warunkach sprzyjających rozmiłowaniu się w klasycznych kompozycjach, przygotowanie odbiorców do świadomego z nich korzystania. Zapewnienie możliwości pełnego rozwoju zdolności muzycznych poprzez skupienie się na rozbudzeniu wyobraźni dźwiękowej i wrażliwości artystycznej. Dodatkową wartością będzie radość czerpana ze wspólnie spędzanego czasu w relacji rodzic – dziecko.

Podczas warsztatów powstanie instrumentacja do utworu Pizzicato Sylwia, czyli Nimfa Diany Leo Delibes", dzieci wykonają własne instrumenty, a także nauczą się tańca Country Dance do utworu „Muzyka na wodzie" Jerzego Fryderyka Haendla. Ponadto utrwalą wcześniej poznane utwory oraz otrzymają order miłośnika muzyki.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Muzyczne warsztaty dla dzieci – Klasyka dla smyka Klasyka dla smyka_logo

  • 13 czerwca 2015 r., godz. 11.00
  • Powiślańskie Centrum Organizacji Pozarządowych
  • Czarna sala
  • ul. Słowiańska 13
  • Kwidzyn
  • bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spotkaniem
  • rezerwacje pod nr tel. 695 528 087

 

Oprac. DK

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości