Aktualności

Muzyczna uczta na sopran i fortepian

$image_alt

Dwie młode artystki – Olga Siemieńczuk i Karolina Czechowska – wystąpią w niedzielę, 11 stycznia 2015 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Publiczność wysłuchać będzie mogła m.in. utworów Schuberta, Chopina i Szostakowicza. Wstęp jest wolny.

W programie: 

 • Franz Schubert – „Die Männer sind méchant", „Lachen und Weiner", „Nachtstück", „Im Frühling", „An den Mond", „Der Knabe"
 • Fryderyk Chopin – „Moja pieszczotka", „Gdzie lubi", „Śliczny chłopiec", „Piosnka litewska", „Życzenie"
 • Clara Schumann – Nokturn op. 6
 • Igor Strawiński – dwie pieśni japońskie: „Akahito", „Mazatsumi"
 • Karol Szymanowski – „Uczta" z cyklu „Pieśni księżniczki z baśni"
 • Leonard Bernstein – cykl „I hate music!"
 • Dymitr Szostakowicz – cykl „Satyry": „Krytykowi", „Przebudzenie wiosny", „Potomkowie", „Nieporozumienie", „Sonata Kreutzerowska"


Fot. materiały prasowe

Olga Siemieńczuk – ur. w 1989 r. w Białymstoku, w 2014r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego dr hab. Jolanty Janucik.

Przygodę ze sceną operową rozpoczęła w 2012 r., wcielając się w rolę Pajęczynki w „Śnie nocy letniej" B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa w  Warszawie). Występowała w roli Suory Infermiery w spektaklu operowym „Suor Angelica" G. Pucciniego (UMFC, Warszawska Opera Kameralna). W 2013 r. zadebiutowała za granicą rolą Colette w „Le Devin du Village" J. J. Rousseau (Musikakademie Rheinsberg, Niemcy). 5 kwietnia 2014 r. w Teatro Comunale Giuseppe Verdi (Gorizia, Włochy) odbyła się premiera opery „Orlando Paladino" J. Haydna, w której wcieliła się w postać Eurilli. W lipcu tego roku wystąpiła w roli Zerliny w operze „Don Giovanni" W. A. Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: K. Bumann, M. Fendre, R. Zimak. W maju 2014 roku zdobyła Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Jakub Pustina Vocal Competition w Czechach.

Karolina Czechowska – w 2014 r. ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina i as. Radosława Sobczaka oraz kameralistyki prof. Katarzyny Jankowskiej. W ramach programu Erasmus studiowała także w Musikhochschule w Lubece w klasie prof. Konstanze Eickhorst.

Obecnie jest studentką Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, a także Institut Européen Médecine des Arts w Paryżu, gdzie kształci się w kierunku przygotowania fizycznego i mentalnego muzyków do praktyki instrumentalnej.

Jest laureatką wielu konkursów muzycznych (Rzym, Warszawa, Katowice, Toruń). Za osiągnięcia artystyczne i naukowe otrzymała dwukrotnie Stypendium Rektora UMFC, a także Prezydenta Miasta Gdańsk i Burmistrza Gminy Żukowo. Występowała na licznych festiwalach, a także w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Zamku Królewskim w Warszawie.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów: J. Rouvier, K. Bogino, A. Nosé, B. Goetzke, K. Popowa- Zydroń, W. Świtała i wielu innych.

 

Koncert Olgi Siemieńczuk (sopran) i Karoliny Czechowskiej (fortepian)

——————————————————————————————————————

 • 11 stycznia 2015 r.
 • godz. 18.00
 • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
 • ul. Zamkowa 2 a
 • www.muzeum.wejherowo.pl
 • wstęp wolny

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności