Aktualności

Muzyczna Draka dla Alicji

$image_alt

Każdego dnia widujemy liczne tragedie, które dzieją się gdzieś obok nas. Jedna z nich spotkała naszą koleżankę, Alicję Oleńską – wspólnie możemy jej pomóc! W imieniu pracowników Urzędu Marszałkowskiego, a także wszystkich znajomych, przyjaciół i rodziny, prosimy o wsparcie dla naszej koleżanki, chorej na mięsaka. Fundacja „Draka o Mięsaka", organizuje koncert charytatywny pod nazwą „Muzyczna Draka", który odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00, w AK PG Kwadratowa, przy ul. Siedlicka 4 w Gdańsku. Wstęp 10 zł.

Alicja Oleńska ma 28 lat, mieszka w Gdańsku razem z mężem i trzyletnią córeczką Kają.W lutym 2013 roku u Alicji Oleńskiej zdiagnozowano nowotwór złośliwy – mięsaka lewego uda z licznymi przerzutami do płuc i serca. Ala przebyła 18 cykli ciężkiej chemioterapii, a obecnie NFZ proponuje już tylko "chemię tabletkową", która działa powoli, jej efekty są różne, a ryzyko, że wystąpi destrukcyjne obciążenie serca jest bardzo duże.

Jeszcze w grudniu 2014 r. ratunkiem dla Alicji była kuracja w Niemczech witaminą B17, która wzmocniłaby jej organizm do dalszej walki z nowotworem. Niestety w ciągu ostatnich miesięcy stan zdrowia Alicji uległ pogorszeniu, dlatego trzeba było szukać skuteczniejszego rozwiązania. Tym rozwiązaniem okazała się być radioterapia protonowa i to na tę terapię zagraniczną zbierane są fundusze. Jest ona niestety bardzo kosztowna... Taki wyjazd, w zależności od liczby naświetlań, mógłby kosztować nawet 200 tys. złotych. W okresie świątecznym w Urzędzie Marszałkowskim wystawiliśmy specjalne puszki, które były dostępne w  każdym sekretariacie. Łącznie uzbieraliśmy dla Alicji 7500 zł!

- Po pierwsze, nie poddam się, mam dla kogo żyć: mam 3-letnie dziecko, męża, wspaniałe przyjaciółki, rodzinę – mówi Alicja. – Po drugie, nie mam zamiaru użalać się nad sobą i rozczulać. Tysiące osób choruje, wielu spotkałam w szpitalach. Sporo z nich się nie poddaje. Ja również nie zamierzam, liczę na cud.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz z licznych aukcji, które zaplanowano podczas wydarzenia, zostaną przekazane na wsparcie dla Alicji. Każda forma wsparcia jest ważna!

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu z Fundacją: drakaomiesaka@gmail.com lub Aleksandra Sarota – Prezes Zarządu Fundacji, kom. +48 512 201 192.

Strona internetowa Fundacji: www.draka.org.pl

Więcej informacji na temat Fundacji i akcji www.facebook.com/drakaomiesaka

Facebook Alicji Oleńskiej www.facebook.com/alicja.olenska.9

KONTO BANKOWE: Wpłat prosimy dokonywać na konto bankowe PKO BP SA: 74 1020 1811 0000 0802 0261 5326, w tytule „Dla Alicji Oleńskiej".

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka