Aktualności

MultiSport w województwie pomorskim

$image_alt

W województwie pomorskim II edycja programu MultiSport realizowana jest przez kluby sportowe w 42 gminach, weźmie w niej udział ok. 1500 dzieci. Sukcesem programu jest przekonanie do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych.

Wielu uczniów nie bierze udziału w zajęciach z wychowania fizycznego. Najprostszym i najtańszym lekarstwem przeciwdziałającym tym niepokojącym tendencjom jest regularna aktywność fizyczna dzieci i młodzieży. Poziom sprawności ruchowej wpływa na jakość życia każdego człowieka. Z otyłego nastolatka wyrasta zazwyczaj otyły dorosły z problemami zdrowotnymi. Dalsze konsekwencje łatwo przewidzieć. Ciekawe zajęcia sportowe – lekcyjne i pozalekcyjne – proponowane przez program MultiSport są w stanie oderwać najmłodszych od komputerów i telewizorów.

Zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest jednym z projektów realizowanych w ramach programu Sport wszystkich dzieci. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone w atrakcyjnych i nowoczesnych formach na różnych obiektach sportowych. Taka formuła programu umożliwia uczestnikom poznanie podstaw wielu sportów oraz zachęca do wyboru preferowanej dyscypliny – zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami. Program ruszył w 2014 r. w czternastu województwach. Utworzonych zostało wówczas 858 grup, w których trzy razy w tygodniu ćwiczyło w sumie ponad 17 tys. dzieci. MultiSport spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w mniejszych miejscowościach. Druga edycja cieszy się jeszcze większą popularnością. Organizatorzy przewidują, że będzie w niej uczestniczyć ponad 20 tys. dzieci.

Zajęcia prowadzone są w trzech blokach tematycznych. Pierwszy dotyczy aktywności zawierającej metodyczne podstawy lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki. Druga kategoria to gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe. Ostatni blok obejmuje sporty charakterystyczne dla danego regionu, zgodne z lokalnymi tradycjami oraz sporty sezonowe. W województwie pomorskim to: żeglarstwo, kajakarstwo, wioślarstwo i biegi na orientację. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwają nauczyciele i trenerzy posiadający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.

Operatorem programu na terenie województwa jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Więcej informacji na profilu MultiSport

 

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości