Aktualności

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sopocie

$image_alt

Zbliża się ogólnopolski szał dobroczynności. Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę roku, w całym kraju rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – a na mapie jej „występów" nie zabraknie też Sopotu. W niedzielę, 11 stycznia 2015 r., WOŚP ruszy z piskiem opon – dosłownie!

Celem 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup specjalistycznego sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W programie:

Plaża przed Grand Hotelem

10.00-16.00 przejażdżki gąsienicowym sprzętem militarnym, wojskowy catering, pokazy pierwszej pomocy

Zespół Szkół Handlowych w Sopocie (sopocki sztab orkiestry)

10.00-19.00 kawiarenka, pokazy rugby, koszykówki, loteria fantowa, gry planszowe, internetowa aukcja

Okolice molo – WOPR

10.00-15.00 mierzenie poziomu cukru we krwi, mierzenie cieśnienia tętniczego krwi  oraz pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy

Plac Przyjaciół Sopotu

12.00-15.00 MotoOrkiestra – pokaz oraz wystawa aut klasycznych, historycznych oraz sportowych. YMCA Gdynia, miasto Sopot oraz Stowarzyszenie Alfisti Północ zapraszają na wystawę i konkurs aut klasycznych, historycznych oraz sportowych, który odbędzie się w Sopocie na Placu Przyjaciół.

Jeśli posiadasz w swoim garażu wyjątkowe auto, którym chciałbyś się przed nami pochwalić jest to świetna okazja do zaprezentowania go. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie Stowarzyszenia Alfisti Północ. Wolontariusze podczas kwestowania będą rozdawali kupony, na których można będzie głosować na zgłoszone samochody. Na specjalnie przygotowanej scenie odbędą się licytacje oraz wręczenie nagród dla uczestników. Organizatorzy podkreślają też, że pokaz aut oraz licytacje to tylko kilka z przygotowanych atrakcji.

Wśród wszystkich uczestników zostaną rozdane pakiety upominkowe, a dodatkowo nagrody w wielu kategoriach tematycznych.

Teatr Wybrzeże – scena kameralna

12.00-15.00 śpiewający aktorzy

15.00 licytacja

Młodzieżowy Dom Kultury

15.00-19.00 (al. Niepodległości 763) w programie:

 • pokazy taneczne, wokalistów, karate, zespoły gitarowe, zespoły młodzieżowe rockowe oraz Najważniejszy Gość tego dnia Zespół Green Tower z Gdyni
 • kawiarenka gofry, bigosik, babeczki ufundowane przez DR Oetker, ciasta, kawa, herbata (wszystkie zebrane środki zasilą konto Fundacji)
 • licytacje gadżetów WOŚP i nie tylko
 • loteria
 • światełko do Nieba

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku (MDK)

zaprasza na dostępne punkty pielęgniarskie, w których nieodpłatnie wykonane zostaną:

 • pomiaru ciśnienia
 • pomiaru cukru
 • edukacja zdrowotna w kierunku walki z cukrzycą
 • pomiaru BMI
 • porady położnej
 • Ratownik – ćwiczenia i edukacja dzieci i młodzieży, ćwiczenia pierwszej pomocy

Fundacja DKMS – rejestracja potencjalnych dawców

Warsztaty Psychologiczne prowadzone przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie

Klub Underground

17.00 (ul. Monte Cassino 60) rozgrzewka z kwestą muzyczną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako pierwsi na scenie zaprezentują się zespoły Noesis i Soyuz. Na ekranach w drugiej sali pokazywane będą transmisje z całej Polski.

19.00 ster przejmuje Glenn Meyer i dla muzyków, którzy uczestniczą w Wielkiej Orkiestrze Jurka Owsiaka organizuje after party z jam sessions w tradycyjnym stylu „Żywe Środy". Muzycy zjeżdżać będą z koncertów w różnych zakątkach regionu, więc impreza potrwa do późna w nocy.

 

 

Opr. BK

 

 

view szablon artykułu