Aktualności

Monteverdi i Brahms w Gdańsku

$image_alt
Stanisław Krawczyński, fot. mat. prasowe PChK

Polski Chór Kameralny zaprasza na koncert „Barwy Chóru: Monteverdi i Brahms", który odbędzie się 15 marca 2015 r. w Gdańsku. Program z Polskim Chórem Kameralnym przygotował profesor Akademii Muzycznej w Krakowie Stanisław Krawczyński. Wraz z chórem wystąpią solistki-instrumentalistki: Monika Płachta na fortepianie oraz Anna Wiktoria Swoboda na lutni.

W programie koncertu zmysłowa muzyka barokowa i romantyczna w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego w towarzystwie lutni basowej i fortepianu. Pierwszy blok programowy obejmować będzie kompozycje Claudio Monteverdiego przeplecione interludiami teorby, które stanowić będą specjalnie dobrane kilkuminutowe utwory kompozytorów z epoki albo stylowe improwizacje wykonane przez Annę Wiktorię Swobodę. Drugi blok programowy będą tworzyły kompozycje Johannesa Brahmsa: cykl pieśni a cappella w towarzystwie fortepianu w wykonaniu Moniki Płachty.

Polski Chór Kameralny. Fot. Grzegorz Mehring
  Polski Chór Kameralny
  Fot. Grzegorz Mehring

Profesor Stanisław Krawczyński szczególną wagę przywiązuje do popularyzacji śpiewu chóralnego we wszystkich jego formach. Z jego inicjatywy powstały krakowskie festiwale chóralne Cantate Domino. Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Gloria Artis, Medalem Honoris Gratia, Nagrodą Excellence in Teaching. W uznaniu działalności na rzecz chóralistyki w 2010 r. został uhonorowany jedynym polskim wyróżnieniem dla twórców związanych z działalnością chóralną – prestiżową Nagrodą im. Jerzego Kurczewskiego. Za jego kadencji Akademia Muzyczna w Krakowie została uznana w rankingu tygodnika Wprost za najlepszą uczelnię artystyczną w Polsce.

 ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Barwy Chóru: Monteverdi i BrahmsBarwy Chóru: Monteverdi i Brahms, plakat
15 marca 2015 r., niedziela, godz. 19.00
Dwór Artusa
Długi Targ 43-44
Gdańsk

Wykonawcy:

 • Anna Wiktoria Swoboda – teorba
 • Monika Płachta – fortepian
 • Polski Chór Kameralny
 • prof. Stanisław Krawczyński – dyrygent gościnny

Program:

 • Claudio Monteverdi (1567-1643)
  Lamento della ninfa
  Lamento d'ariana
 • Johannes Brahms (1833-1897)
  Lieder und romanzen, op. 93a
  Zigeunerlieder
  Vier Zigeunerlieder 112 b
  Elf Zigeunerlieder 103

Bilety:

 • normalny – 30 zł
 • ulgowy – 15 zł
 • do nabycia (pon.-pt. w godz. 9.00-16.00) w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 24 w Gdańsku-Oliwie oraz na godzinę przed koncertem we Dworze Artusa.

Więcej:

Opr. BMG

 

 

 
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości