Aktualności

Monika Kuszyńska zaśpiewa w słusznej sprawie

$image_alt
Fot. źródło: https://www.facebook.com/monikakuszynskaofficial

Koncert Moniki Kuszyńskiej, na który gdyński klub Pokład zaprasza w sobotę, 25 lipca 2015 r., łączy ze sobą kilka wątków. Po pierwsze będzie to wyjątkowa okazja do wysłuchania wokalistki, po drugie, podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na kolejną już z serii wypraw Sylwii Nikko-Biernackiej 440 kilometrów po zmianę, dzięki którym wspiera kobiety z niepełnosprawnością. A po trzecie, gdynianka, Angelika Boniuszko, otrzyma wymarzony wózek aktywny. Wstęp na koncert jest wolny.

To już kolejny raz, kiedy Sylwia Nikko-Biernacka wybiera się w długą, 440-kilometrową podróż brzegiem morza. Jej misja polega na spełnianiu marzeń, inspirowaniu i wspieraniu kobiet z różnymi niepełnosprawnościami, motywując je do pełnego uczestniczenia w życiu. Pomysłodawczyni współpracuje z samorządami i osobami, które zamieszkują Wybrzeże i wspólnie obmyślają plany jak zmodernizować  plaże, by były dostępne dla wszystkich. Jednym z pomysłów są podjazdy z plaży do wody, by osoby, które mają problemy z poruszaniem się, mogły skorzystać z morskiej kąpieli. Jedną z ambasadorek Klubu 440 km po zmianę jest wokalistka Monika Kuszyńska. - Udział w projekcie zbudował mnie i naładował pozytywną energią – tłumaczy wokalistka, która w sobotę zagra charytatywnie.
Dzięki podróżom 440 km po zmianę, możliwa jest pomoc konkretnym kobietom. W tym roku podczas koncertu, niepełnosprawnej gdyniance Angelice Boniuszko, zostanie sprezentowany wózek aktywny. - Ten wózek jest moim marzeniem, a do tej pory był nieosiągalny – mówi Angelika. -  Jest nie tylko lekki, bo waży zaledwie  6 kilogramów, więc łatwiej nim operować, ale spełnia jeszcze jedną ważną rolę. Ten, na którym się poruszam obecnie, wysuwa się na prowadzenie, potem pokazuje niepełnosprawność, a na końcu mnie. Wózek aktywny jest mnie j zabudowany, więc, co dla mnie ważne, najpierw pokazuje mnie – kobietę, później jest widoczna moja niepełnosprawność, a na końcu dopiero wózek.
Po koncercie odbędzie się wspólne przejście odcinka trasy projektowanej podróży od klubu Pokład, przez skwer Kościuszki, do bulwaru wspólnie z ambasadorkami projektu.

Charytatywny koncert Moniki Kuszyńskiej
——————————————————————

  • 25 lipca 2015 r.
  • godz. 17.00
  • Klub Pokład
  • Gdynia, al. Jana Pawła II 11 (skwer Tadeusza Kościuszki)
  • wstęp wolny

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności