Aktualności

Młodzi Pomorzanie uczą się samorządu

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, 11 kwietnia br., odbył się finał IX Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Celem Konkursu jest upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego. 

Konkurs obejmuje problematykę wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim, wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw. 

W tym roku konkurs podzielony był na dwa etapy. I etap – powiatowy, w którym wzięło udział 469 uczniów oraz II etap wojewódzki – z udziałem 65 uczniów wyłonionych z etapów powiatowych. Dla laureatów – uczniów oraz opiekunów nagrodzonych uczestników, samorząd województwa pomorskiego ufundował nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł. Szkoły macierzyste zdobywców trzech pierwszych miejsc w konkursie otrzymują nagrody rzeczowe. 

Wyniki: 

I miejsce zdobył Marcin Przybyś z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim, opiekun Iwona Bawor. 

II miejsce zdobył Wojciech Romaniec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Człuchowie, opiekun Ilona Karmańska.

III miejsce zdobyła Monika Jakubek z Zespołu Szkół w Chojnicach, opiekun Jacek Borzyszkowski.

                                                                                                                                           
Aleksandra Burlińska

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka