Aktualności

Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele

$image_alt
Fot. materiały organizatora

Na gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie, w sobotę. 25 lipca, odbędą się XVI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele. Na uczestników zabawy czekają różnorodne atrakcje – występy artystyczne, pokazy m.in. pokaz ratownictwa medycznego oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Zawody honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Kapele to stara kociewska gra znana głównie na terenach gminy Osieczna. Zasady gry są określone regulaminem opracowanym przez rdzennych mieszkańców Kociewia na postawie opowiadań i zachowanych informacji od przodków. Kapele to gra jedyna w swoim rodzaju, która doskonale potrafi integrować współzawodników. Jedna rozgrywka trwa 30 minut i bierze w niej udział od 4 do 7 zawodników.

Po raz czwarty mistrzostwa zostały wzbogacone o piknik motocyklowy, który stanowi dodatkową atrakcję. Ponadto będzie również wspólny trening zumby czy rewolucyjna bokwa fitness. Nie zabraknie także kociewskiego jadła, przygotowanego przez gminne koła gospodyń wiejskich. Impreza zakończona zostanie zabawą taneczną przy dźwiękach muzyki na żywo.

Organizatorami są Urząd Gminy Osieczna i Gminna Biblioteka Publiczna.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

XVI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele             Kapele mistrzostwa_plakat

  • 25 lipca 2015 r., sobota, godz. 14.00
  • stadion im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie

​Więcej informacji na stronie  Urzędu Gminy Osieczna. 

Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego

  • Wnioskodawca: Urząd Gminy Osieczna
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Edukacji i Sportu (tel. 58 32 68 850)

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości