Aktualności

Mistrzostwa Polski w rugby

$image_alt
Fot. materiały prasowe Arki Gdynia

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni stanie się areną walki o złoty medal Mistrzostw Polski w rugby. Naprzeciw siebie staną sportowcy Arki Gdynia i Budowlanych Łódź, którzy w ostatnim, najważniejszym meczu sezonu, powalczą o tytuł najlepszej drużyny Polski sezonu 2014/2015. Wstęp jest bezpłatny.

Rugbiści Arki Gdynia to do tej pory najlepsza drużyna obecnego sezonu. Gdyńskie „Buldogi" prowadzą w tabeli ekstraligi rugby, a udział w wielkim finale, i tym samym srebrny medal Mistrzostw Polski, zapewnili już sobie pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek grupy mistrzowskiej, wygrywając najwyższym w historii wynikiem w derbowym meczu z Lechią Gdańsk.

Rozgrywki ekstraligi rugby w kończącym się sezonie toczą się pierwszy raz zmienionym systemem. Po siedmiu kolejkach fazy zasadniczej drużyny – podobnie jak w ekstraklasie piłkarskiej – zostały podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W każdej z grup cztery rywalizujące drużyny rozegrały dwanaście kolejek ligowych, grając ze sobą aż czterokrotnie. Dwie najlepsze drużyny grupy mistrzowskiej spotkają się w finale o złoty medal.

– Historia potyczek finałowych Arki i Budowlanych od czasu wprowadzenia play-offów i meczów finałowych o Mistrzostwo Polski, to pięć spotkań, z których trzy zakończyły się zwycięstwem żółto-niebieskich – mówi Maciej Stachura, trener RC Arki Gdynia. Są to trzy złote medale, które Arka wywalczyła w niespełna dwudziestoletniej historii klubu, wszystkie zdobyte w meczach z najbliższym rywale rugbistów Arki Gdynia.– dodaje Stachura

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

 

Mistrzostwa Polski w rugby                      Mistrzostwa Polski w rugby_plakat

  • 5 lipca 2015 r., niedziela, godz. 20.30
  • bramy stadionu będą otwarte dla kibiców od godz. 19.00​
  • ul. K. Górskiego 10
  • Gdynia
  • wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Rugby Arka Club Gdynia oraz  Gdyńskiego Centrum Sportu.

Oprac. DK

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości