Aktualności

Mistrzostwa Polski Techników Dostępu Linowego w Gdańsku

Technicy linowi na rusztowaniu
Fot. źródło:http://otdl.org/otdl-cup

Po raz pierwszy w Gdańsku, w dniach 5-7 sierpnia 2016 r., odbędą się Mistrzostwa Techników Dostępu Linowego OTDL CUP 2016. Jest to jedyna impreza, podczas której zawodowi alpiniści przemysłowi będą rywalizować w kilkunastu konkurencjach.

Wydarzenie skierowane jest do: środowiska branżowego, właścicieli firm, pracowników, osób z firm współpracujących z branżą wysokościową, tj. energia odnawialna, branża budowlana, sport, gości specjalnych i mieszkańców Trójmiasta.

OTDL CUP 2016 są zawodami zespołowymi. W konkurencjach oceniane będą: precyzja działania, szybkość i umiejętności manualne wykorzystywane w pracy technika linowego, umiejętność współpracy między technikami, komunikacja i zdolność podejmowania błyskawicznych decyzji. W zawodach weźmie udział całe środowisko polskich alpinistów przemysłowych.

Cele zawodów:     logo Mistrzostw Polski Techników Dostępu Linowego

  • promocja bezpiecznych technik pracy na wysokości
  • konsolidowanie środowiska techników linowych
  • propagowanie standardów bezpiecznej pracy na wysokości

Zawody są organizowane po raz pierwszy, jednak z założenia będzie to impreza cykliczna. Podobne zawody organizowane na świecie skupiają bardzo duże zainteresowanie mediów, firm współpracujących oraz gości odwiedzających zawody.

Organizacja Techników Dostępu Linowego powstała w 2009 r. Zrzesza pracowników tej branży do poprawy bezpieczeństwa pracy na wysokości, zwiększenia prestiżu wykonywanego zawodu, tworzenia nowych przepisów w zakresie bezpiecznej pracy na wysokości.

Instytucja zajmuje się promocją pracy na wysokości według profesjonalnie stworzonych procedur postępowania.

Program zawodów.

I Mistrzostwa Polski Techników Dostępu Linowego OTDL CUP 2016

  • 5-7 sierpnia 2016 r., piątek-niedziela
  • Centrum Technik Wysokościowych ROJAM
  • ul. Siennicka 25
  • Gdańsk

 

Zobacz: Organizacja Techników Dostępu Linowego

plakat Mistrzostw Polski Techników Dostępu Linowego

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości