Aktualności

Mistrz syntezatorów i kosmita muzyki elektronicznej. Com Truise wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Com Truise
Com Truise. Fot. Credit Effixx

Neonowe melodie, mocna perkusja, robotyczne groovy i niewyraźna, mętna nostalgia to wszystko cechuje występ Coma Truise'a, który odbędzie się w czwartek, 8 marca 2018 r.

 

Koncert odbywa się w ramach Sceny Odkryć Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Artysta zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Iteration"/„Powtórzenie" wydanej przez wytwórnię Ghostly International.

 

Emocjonujący powrót do lat 80.

Sercem albumu jest rozbudowana narracja, pełna tęsknoty, nadziei, niepokoju i triumfu. „Iteration" ilustruje ostatnie chwile Coma Truise'a, które artysta spędza na niebezpiecznej planecie „Wave 1" – zanim on i jego obca miłość uciekną z jej szponów, aby żyć dalej w pokoju. Otwierający album utwór „... Of Your Fake Dimension" uruchamia międzygwiezdną dramaturgię, z huczącymi falami i panoramicznie projektowanym dźwiękiem, poprzedzając chore z miłości piosenki jak „Dryswch" i pełne cybernetycznego patosu, misternie rysowane sceny z „Propagation". W „Isostasy" synestetyczna jakość kompozycji Haley'a prezentowana jest w ultra wysokiej rozdzielczości. Następnie szalone rytmy „Syrthio" przywołują obrazy panicznego lotu, którego akcję ozłaca Haley swoimi  wspaniałymi melodiami, niczym cichym zawodem miłosnym. Potem pojawia się głośny „When Will You Find The Limit…", w której cały ból i smutek „Iteration" wyzwala się w wielkiej niewiadomej. Ostatni utwór kończy to wszystko majestatyczną hulanką.

Ta pokręcona historia opowiadana przez „Iteration", a jednak za tą opowieścią kryje się coś więcej. Tak wyraźne udoskonalenie brzmienia zajęło Com Truise'owi sporo czasu, ale „Iteration" jest warta cierpliwości i wytrwałości, które kosztowała. Znajdują się na niej niektóre z najmądrzejszych i najsprytniejszych prac Haley'a od nieważkich wysokości popu w „Memory", do bujnego synth-funku „Ternary". Piosence takiej jak „Vacuume" w jakiś sposób udaje się zrównoważyć potężne fale basu i karzące dźwięki perkusji z jąkającymi się anielskimi westchnieniami, a „Usurper" z wdziękiem łączy subtelne, przejmujące melodie z podnoszącymi na duchu tanecznymi beatami.

Bilety:

  • I pula – 35 zł
  • II pula – 45 zł
  • w dniu koncertu – 50 zł

 

Koncert Coma Truise'a

  • 8 marca 2018 r., czwartek, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości