Aktualności

Mikołaje na start!

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Wszyscy chętni mogą stać się Mikołajami dla dzieci chorych i osieroconych – podopiecznych Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. 140 dzieci czeka na taką pomoc w ramach akcji „Mikołaje łączcie się". Na stronie fundacji można znaleźć dokładne opisy potrzeb dzieci. Akcja trwa do 5 grudnia 2015 r.

Fundacja Hospicyjna zamieściła na swojej stronie imienną listę dzieci z dołączonym spisem przedmiotów, które obdarowywani lub ich opiekunowie chcieliby znaleźć pod choinką (http://httz.pl/pl/wsparcie-socjalne/mikolaje-laczcie-sie). Są nimi zarówno dzieci chore, ich zdrowe rodzeństwo oraz dzieci osierocone. Wśród potencjalnych prezentów znajdują się zabawki i książki, oczywiście słodycze, ale także ubrania w konkretnym rozmiarze, kosmetyki, środki czystości, drobny sprzęt rehabilitacyjny i żywność.

Akcja trwa do 5 grudnia. Kontakt dla osób, które chcą zgłosić chęć wzięcia udziału w świątecznych zakupach:

Organizatorzy prośbę kierują zarówno do osób indywidualnych, jak i szkół oraz firm. Poznając marzenia dzieci można wysłać SMS-a  na numer 7279 (2 zł + VAT) o treści Pomagam – w ten sposób również można pomóc dzieciom.

Podpisane paczki, ale niezapakowane w ozdobne opakowanie, tak by można było zweryfikować zawartość, należy przesłać na adres fundacji lub przywieźć osobiście (Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10). Organizatorzy bardzo proszą o dostarczenie prezentów do 30 listopada. Można do nich dołączyć torby ozdobne, w które zostaną one spakowane. Pracę ułatwi wykaz wszystkich rzeczy znajdujących się w paczce – organizatorzy proszą o dokładną specyfikację zawartości przesyłki.

Podopiecznym hospicjum przyda się każda ilość pampersów, środków higienicznych oraz chemicznych. Słodycze też są zawsze mile widziane. Z przedstawionych list można wybrać dowolną rzecz. Marzenia zaznaczone na kolor granatowy mają już swojego darczyńcę.

Zobacz: http://httz.pl/pl/wsparcie-socjalne/mikolaje-laczcie-sie

Fot. Arek Wegner, materiały prasowe Fundacji Hospicyjnej
Fot. Arek Wegner, materiały prasowe Fundacji Hospicyjnej

Oprac. AK

view szablon artykułu