Aktualności

Targi Bursztynu Ambermart

$image_alt
Fot. mat. prasowe MTG SA

Gdańskie targi Ambermart otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty po sezonie letnim, a przede wszystkim przed grudniowym szczytem handlowym. Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię i przedmioty dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe, upominki oraz sztukę użytkową. Od 27 do 29 sierpnia 2015 r. będzie można zapoznać się z ofertą prawie 200 wystawców z Polski i zagranicy.

Udział w targach zapowiedziało prawie 200 firm z Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec i Włoch – producenci i projektanci biżuterii z bursztynu bałtyckiego oraz dostawcy kolorowych kamieni jubilerskich. Ubiegłoroczną edycję targów odwiedziło ponad 3 tys. osób z 37 krajów.

Zakres tematyczny targów obejmuje biżuterię z bursztynu, biżuterię srebrną i złotą z kamieniami jubilerskimi, biżuterię artystyczną i awangardową, perły, półfabrykaty z bursztynu, lampy witrażowe, sztukę użytkową i przedmioty dekoracyjne. 

Imprezie towarzyszą Galeria Projektantów, zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, konkurs na najatrakcyjniejszą biżuterię z bursztynem prezentowaną podczas targów, warsztaty, seminaria, a także wystawa Muzeum Inkluzji UG oraz wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej. 


Na zakończenie targów, w sobotę zaplanowano wernisaże i imprezy towarzyszące 6. edycji „Święta ulicy Mariackiej", realizowanego we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, instytucjami kultury oraz galeriami, którymi słynie legendarna w Gdańsku bursztynowa uliczka. Świętowanie odbędzie się pod hasłem „Mariacka pełna snów"

Targom towarzyszą:

 • Galeria Projektantów – biżuteria autorska prezentowana przez artystów plastyków
 • Laboratorium Bursztynu – identyfikacja bursztynu prowadzona przez rzeczoznawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników i pracowników naukowych Muzeum Ziemi PAN oraz Politechniki Gdańskiej, B.502
 • Wystawa wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej, stoisko B.502
 • Bursztynowa Apteka – „Bursztyn w medycynie i kosmetyce" – wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemi PAN w Warszawie we współpracy z Muzeum Farmacji , oddziału Muzeum Warszawy, stoisko A.125; „Zdrowie z planety Jantar – 35-lecie pracy twórczej Barbary Gronuś-Dutko, stoisko A.125

Patronat honorowy nad targami objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 • Wnioskodawca: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
 • Departament wskazany do realizacji: Departament Turystyki i Promocji, tel. 58 32 68 350

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Międzynarodowe Targi Bursztynu
 • 27 sierpnia 2015 r., czwartek, godz. 10.00-18.00
 • 28 sierpnia 2015 r., piątek, godz. 10.00-18.00
 • 29 sierpnia 2015 r., sobota, godz. 10.00-17.00

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo\
ul. Żaglowa 11
Gdańsk

Bilety:

 • osoby indywidualne – 10 zł, do nabycia na miejscu
 • dzieci do lat 7 (pod opieką dorosłego) – bezpłatnie

Zobacz: program targów

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości