Aktualności

Między sztuką a nauką – leśne spacery z ekspertem

$image_alt
Fot. Jerzy Bartkowski

Leśny Salonik Opery Leśnej w Sopocie zaprasza w sierpniu na familijne spacery po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Głównym celem wypraw po okolicach Opery Leśnej będzie poznanie zasad funkcjonowania lasu oraz nauka rozpoznawania gatunków roślin oraz zwierząt, którym towarzyszyć będą gry i zabawy, nie tylko dla najmłodszych, na świeżym powietrzu.

Czy wiesz, które drewno jest twardsze - sosnowe czy bukowe? Czy potrafisz wskazać, które rośliny są jadalne, a które trujące albo lecznicze? Ile znasz wierszy o lesie? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych będzie można uzyskać podczas tematycznych spacerów z przewodnikiem – wykwalifikowanym biologiem – po wyznaczonych leśnych trasach. Zaplanowanych jest wiele gier i zabaw terenowych oraz plastycznych, dla uczestników przewidziane są także nagrody oraz pamiątki. Zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek.

Spotkania odbywać będą się w dniach: 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 26 oraz 28 sierpnia.

Zbiórka o godzinie 11.00 „Pod Wiatą", spacer potrwa około dwie godziny. Organizatorzy przypominają o przygotowaniu odpowiedniego ubioru oraz zabezpieczeniu się przed owadami.

Wstęp na podstawie biletu na zwiedzanie Opery Leśnej

Więcej informacji na stronie organizatora

 

 

 

Oprac. BK

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości