Aktualności

Między kulturą a naturą, czyli wystawa w Baszcie Czarownic

„Czarostwo
„Czarostwo" Moniki Smyły. Fot. źródło: http://bgsw.pl

Natura czy kultura? To jedno z podstawowych pytań, na które próbuje odpowiedzieć artystka Monika Smyła. „Czarostwo" brzmi tytuł wystawy jej prac. Na wernisaż, który odbędzie się w Baszcie Czarownic w czwartek, 20 października 2016 r. zaprasza Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Ekspozycje będzie można podziwiać do 31 grudnia 2016 r.

Wystawa „Czarostwo" jest kontynuacją działań badających rozdźwięk między naturą a kulturą. Wprowadzane w przestrzeń galerii żywe organizmy lub ich imitacje łamią przyjęte porządki, ale robią to w sposób subtelny, niemal niezauważalny. Przeprowadzane interwencje to działanie w skali mikrosystemu. Przestrzeń galerii oraz historia związana z Basztą Czarownic, stają się punktem wyjścia do refleksji nad sztuką jako narzędziem poznawczym.

Praca artystka jest niemalże zabiegiem magicznym, który pozwala badać przyczyny różnych zjawisk. Działalność artystyczną traktuj jako doraźną odpowiedź na te obszary życia i aktywności człowieka, które wciąż nie znajdują wytłumaczenia.

Monika Smyła – urodziła się w 1985 r. Jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, doktorantką na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Łączy zainteresowania roślinami ze sztuką współczesną.Zajmuje się malarstwem i haftem, tworzy obiekty i instalacje. Uczestniczka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych m.in. Roots, Spectra Art Space, Warszawa; „Zmiana stanowiska" Małopolskie Centrum Kultury Sokół, BWA Sokół, Nowy Sącz; „Trudno powiedzieć" Galeria Szara Kamienica, Kraków; Biennale młodych „Rybie oko", Galeria Kameralna, Słupsk; „Clouds on nails" Knoll Gallery, Wiedeń, Austria. Mieszka i pracuje w Nowym Sączu.

 „Czarostwo" Moniki Smyły

  • 20 października 2016 r., czwartek – wernisaż
  • wystawa trwa od  21 października do 31 grudnia 2016 r.
  • Baszta Czarownic
  • al. F. Nullo 8
  • Słupsk

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

view szablon artykułu