Aktualności

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza

$image_alt
Fot. mat. prasowe PUP w Gdańsku

Po raz 5. stolica polskiego HR, 27 kwietnia 2016 r. przeniosła się do Gdańska za sprawą Targów Pracy. Na odwiedzających czekało blisko 170 wystawców i 3,5 tys. ofert pracy. Zaplanowano także wydarzenia towarzyszące – tematyczne konferencje, praktyczne warsztaty oraz Power2Work – specjalna strefa dla młodych mieszkańców regionu. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego.

Tym razem w targowych boksach znalazło się 167 wystawców. Nie zabraknie znanych i cenionych marek, jak i regionalnych przedsiębiorstw. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. Bayer, Allianz, Eurocash, British American Tabaco, McDonald's, a także krajowi potentaci: PZU, Lotos, Trefl i Iglotex. Obecne były też znane na trójmiejskim rynku agencje zatrudnienia. Blisko 200 miejsc pracy zaprezentowały m.in. Addeco, Progres, Aterima czy JobHouse. Listę przedsiębiorców uzupełnili przedstawiciele firm prowadzących rekrutację osób zainteresowanych podjęciem pracy w Norwegii oraz państwach Unii Europejskiej, m.in. w Niemczech, Danii, Hiszpanii czy Irlandii.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza /Fot. Sławomir Lewandowski

Na odwiedzających czekało ponad 3,5 tys. ofert zatrudnienia. Wśród poszukiwanych zawodów znaleźli się zarówno propozycje niewymagające wysokich kwalifikacji, jak i oferty dla specjalistów. Rekruterzy poszukiwali m.in. pracowników ochrony, spawaczy, magazynierów, stolarzy, spedytorów, kierowców, doradców klienta, elektryków i sprzedawców. Dużym zainteresowaniem pracodawców cieszyli się też programiści, graficy, księgowi oraz informatycy.

Utrzymanie pozytywnych trendów na pomorskim rynku pracy jest jednym z priorytetów samorządu województwa pomorskiego, a obecnie spotykamy się z rosnącymi potrzebami kadrowymi pracodawców w regionie. Na rynku brakuje pracowników z różnych branż, rozszerza się lista zawodów coraz bardziej potrzebnych poszukiwanych na rynku, co stawia także przed samorządem wymagające zadanie jakim jest pomoc pracodawcom w znalezieniu odpowiedniej kadry – mówił podczas otwarcia targów Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Targi pracy są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, zwiększają możliwość zagospodarowania specjalistów na lokalnych rynkach pracy, ułatwiają zainteresowanym szukanie pracy w innych powiatach, co też stwarza przedsiębiorcom  większe możliwości znalezienia odpowiednich fachowców. 

W ramach targów, z myślą o młodych Pomorzanach, działało stoisko merytoryczne Power 2 Work, gdzie udzielane były informacje o możliwościach skorzystania z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze z tego programu przeznaczone są na wsparcie młodych ludzi do 30. roku życia, m.in.: w zakresie rozwoju zawodowego i osobistego, edukacji, zwiększenia mobilności zawodowej i przestrzennej.

Power 2 Work to także Aleja Rekrutacji. Podobnie jak przed rokiem, była ona poświęcona procesom związanym z poszukiwaniem zatrudnienia. Można było wykonać zdjęcie do CV (w wersji drukowanej i elektronicznej), skonsultować z doradcą zawodowym swoje dokumenty aplikacyjne, uzyskać wskazówki dotyczące poszukiwania pracodawcy w biznesowych mediach społecznościowych, a także rozwiązać test językowy czy przejść symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

Kolejnym punktem wydarzenia Power 2 Work była konferencja Metropolitan Carrer z udziałem największych osobowości polskiego HR i coachingu – Pawła Tkaczyka, Zyty Machnickiej, Piotra Buckiego oraz Kamila Kozieła. Zaproszeni goście zdradzili uczestnikom sekrety skutecznej i przyciągającej prezentacji, opowiedzieli to tym, jak na początku kariery zawodowej profesjonalnie zająć się budowaniem marki osobistej, a także o roli, jaką w tym procesie odgrywają media społecznościowe.

Event dla młodzieży wzbogaciły też warsztaty „Barometr zawodów", dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych, podczas których mogli zapoznać się z obecną sytuacją na rynku pracy. Zajęcia umożliwiły uczestnikom poznanie prostego narzędzia pozwalającego na szybką orientację, w których zawodach najłatwiej o zatrudnienie na pomorskim rynku pracy.

Targom towarzyszyło wiele innych wydarzeń wspierających rozwój zawodowy. Osoby chcące profesjonalnie zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego mogły wziąć udział w tematycznych warsztatach. W ofercie znalazły się zajęcia z zakresu autoprezentacji i wybierania skutecznych strategii w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oraz podejmowaniu wyjazdów do pracy w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

  • Wnioskodawca: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Rozwoju Gospodarczego, tel. 58 32 68 300

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza
27 kwietnia 2016 r., środa, godz. 11.00-16.00
Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze AmberExpo
ul. Żaglowa 11
Gdańsk-Letnica

Wstęp – wolny

Zobacz: Metropolitalne Targi Pracy Pomorza 

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej