Aktualności

Mecz na rzecz dziecięcego hospicjum

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Ale-ks

Charytatywny mecz piłki nożnej odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk, w sobotę, 5 września 2015 r., o godz. 16.30. Jego celem będzie wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Naprzeciwko siebie do piłkarskiego boju staną artyści i przyjaciele hospicjum. Wśród gwiazd będzie można zobaczyć m. in.: Radosława Majdana, Dariusza Michalczewskiego, Rafała Maseraka, Marka Włodarczyka, Tomasza Schiemscheinera, Tomasza Jachimka. Wstęp na stadion – wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci istnieje od 2008 r., zapewniając 24-godzinną opiekę w domowym zaciszu pacjentów. Dzieci kierowane do hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do ich przedwczesnej śmierci.

Podopieczni przebywają w domach razem ze swoimi bliskimi, a zespół medyczny hospicjum dojeżdża do nich często pokonując bardzo odległe trasy, gdyż działa w promieniu do 100 km od Gdańska.  Hospicjum ma pod opieką 30 podopiecznych w wieku od 2 miesięcy do 22 lat.

Opieka, którą zapewnia hospicjum dzieciom i ich rodzinom, zarówno medyczna, jak i socjalna, jest całkowicie bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia ponosi zaledwie 38% kosztów opieki, co oznacza, że o resztę środków organizacja musi zadbać sama.

Wolontariusze będą kwestować na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Komentatorem meczu będzie zaś znany z TVP dziennikarz – Jacek Jońca.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Mecz na rzecz dziecięcego hospicjum  Mecz charytatywny_plakat

  • 5 września 2015 r., sobota, godz. 16.30
  • PGE Arena Gdańsk
  • ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
  • wstęp wolny – wejściówki będą rozdawane od godz. 16.00 przed wejściem na stadion


Więcej informacji na stronie  Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

 

Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego

  • Wnioskodawca: Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
  • Departament wskazany do realizacji: Regionalny Ośrodek Polityki społecznej, tel. 58 32 68 561

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości