Aktualności

Maszeruj z kijkami po Gdyni

Osoba w czerwonej kurtce trzyma w dłoniach kijki
Fot. ©Depositphotos/Błażej Łyjak

Jesień to czas dla fanów marszów z kijkami. Jeśli zależy Ci na poprawieniu kondycji i jesteś mieszkańcem: Działek Leśnych, Grabówka, Witomina, Leśniczówki lub Radiostacji, weź kijki w dłonie maszeruj. Najbliższy spacer nordic walking w sobotę, 10 grudnia 2016 r.

.

 

Zajęcia poprowadzi licencjonowany instruktor nordic walking, pod okiem którego nowe osoby będą mogły poznać technikę marszu z kijkami, a doświadczeni piechurzy będą doskonalić swoje umiejętności. Na początku przeprowadzona zostanie rozgrzewka, a na zakończenie spora dawka ćwiczeń rozciągających.

Trasa marszu prowadzić będzie nowo otwartym szlakiem nordic walking, przebiegającym przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Dzięki temu będzie okazja do poznania ciekawych miejsc, pomników i rezerwatów przyrody.

Nordic walking jest połączeniem marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków. Przypomina  narciarstwo biegowe połączone z chodem sportowym. Jest to sport łagodny, podczas uprawiania którego uruchamianych jest 90% mięśni. Aby prawidłowo chodzić z kijami należy zapamiętać zasadę, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę i odwrotnie. Maszerować z kijkami można wszędzie, a urozmaicona rzeźba terenu dostarcza dodatkowych wrażeń

Nordic walking

  • 3 i 10 grudnia 2016 r., soboty, godz. 10.00

Harmonogram spotkań:

  • 3 grudnia, godz. 10.00 – Witomino Radiostacja – zbiórka przy siłowni plenerowej na tyłach przedszkola przy ul. Narcyzowej
  • 10 grudnia, godz. 10.00 – Witomino Leśniczówka – zbiórka przy siłowni plenerowej i boisku przy ul. Wielkokackiej.

Zobacz: Gdyńskie Centrum Sportu

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości