Aktualności

Masz znajomych za granicą, którzy szukają ciekawej pracy? Te oferty mogą być dla nich

Ludzie różnych zawodów
Fot. ©Depositphotos/Wavebreakmedia

Największe światowe firmy z branży finansowej, księgowej i komputerowej, mające siedziby na Pomorzu, poszukują pracowników. Jeśli masz znajomych za granicą, którzy szukają pracy, poinformuj ich o ofertach u sprawdzonych pracodawców. Warunkiem zatrudnienia jest dobra znajomość języka angielskiego.

 

Jak Polacy oceniają warunki i jakość życia? Według Diagnozy Społecznej, Pomorze jest najlepszym miejscem do życia, pracy i rozwoju. W Gdyni i Gdańsku żyje się najlepiej w Polsce.

 

Gdzie i jak szukać pracowników za granicą?

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspiera pomorskich pracodawców w rekrutacji, szukając dla nich odpowiednich pracowników również za granicą. Kandydatów do pracy w Gdańsku, za pośrednictwem sieci europejskich ofert pracy EURES, świadczącej usługi dla pracodawców, szukają koncerny: State Street Polska, Staples Polska i Thyssenkrupp Group Services Polska.

 

 

 

Polacy wrócą?

Na zlecenie pracodawców z Pomorza i działając w imieniu samorządu województwa pomorskiego, gdański WUP podjął dodatkowe działania na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Poprzez oferty pracy w tamtejszej prasie polonijnej zachęca Polaków czasowo przebywających na Wyspach do skorzystania z ofert pomorskich pracodawców.

 

Wymagania i pomoc pracodawców

Jednym z podstawowych wymagań pracodawców jest dobra znajomość języka angielskiego. Kandydatom, którzy pomyślnie przejdą rekrutację, firmy zapewniają przygotowanie do wykonywania pracy w formie szkoleń uzupełniających kwalifikacje zawodowe.

 

Zobacz oferty pracy agencji EURES

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej