Aktualności

Masz pomysł na rozwój lokalnych społeczności? Możesz zyskać nawet 25 tys. zł na jego realizację

Tczewscy Kurierzy Rowerowi odbierają grant
Grant Funduszu Inicjowania Rozwoju dostało m.in. przedsiębiorstwo społeczne Tczewscy Kurierzy Rowerowi. Fot. mat. prasowe

Fundusz Inicjowania Rozwoju ogłosił konkurs grantowy dla aktywistów, którzy chcą zmieniać otaczającą ich przestrzeń i poprawiać jakość życia mieszkańców. Na realizację pomysłów można dostać nawet 25 tys. zł, ale trzeba się spieszyć – termin zgłaszania projektów mija 3 października 2018 r.

 

To już czwarta edycja jedynego w województwie konkursu, który powstał ze wspólnej inicjatywy pomorskich firm, organizacji pozarządowych i samorządu. Dotychczas dofinansowano 15 projektów na łączną kwotę ponad 335 000 zł. Wśród nich są takie inicjatywy, jak: Browar Spółdzielczy z Pucka, sklep charytatywny LUK LUK z Sopotu, boisko w miejscowości Złe Mięso, Tczewscy Kurierzy Rowerowi czy Bar Centrala w Gdańsku.

 

Zrobią Ci kampanię

O granty Funduszu Inicjowania Rozwoju mogą ubiegać się partnerstwa międzysektorowe, których liderem jest pomorska organizacja pozarządowa lub przedsiębiorstwo społeczne, działające wspólnie z przedstawicielem biznesu i samorządu lokalnego na rzecz zmiany społeczno-gospodarczej w środowisku lokalnym bądź w skali całego województwa. Doceniane są w szczególności pomysły, które rozwijają przedsiębiorczość społeczną, zwiększają zatrudnienie czy wspierają zrównoważony rozwój w obszarze ekologii, klimatu i środowiska naturalnego. Fundacja zarządzająca konkursem szuka przedsięwzięć ambitnych, innowacyjnych, prowadzących do trwałej pozytywnej zmiany poprzez długoterminowe efekty.

Do zdobycia granty w wysokości nawet 25 tys. zł., profesjonalnie przygotowana kampania crowdfundingowa oraz szkolenia z prezentacji publicznych.

Regulamin i zgłoszenia przyjmowane są na stronie Funduszu Inicjowania Rozwoju.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości