Aktualności

Masz pomysł na biznes? W Gdyni Ci pomogą

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Dmitry_Guzhanin

Rusza druga edycja programu akceleracji Startups Wanted w Strefie Startup Gdynia. To propozycja dla osób, które mają ciekawy pomysł na biznes, ale potrzebują wiedzy merytorycznej i praktycznej, aby zrealizować go z sukcesem. W pracy wspierać je będą eksperci i praktycy z różnych firm. Rekrutacja już trwa.

Dla kogo jest Startups Wanted?
Druga edycja programu skierowana jest do osób z pomysłem biznesowym z obszarów, które w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym są obecne, które wspieramy czyli głównie takich jak: informatyka, wzornictwo przemysłowe, automatyka, robotyka, biotechnologia – tłumaczy Eliza Mrozowska ze Strefy Startup Gdynia.

Czego można się nauczyć?
Przez 3 miesiące zespoły z najciekawszymi pomysłami, wyłonione w drodze naboru, merytorycznie i praktycznie dopracowywać będą swoje produkty lub usługi, zaś podczas intensywnych warsztatów zdobędą praktyczną wiedzę, jak przełożyć pomysł na działanie. Pod okiem ekspertów i praktyków zweryfikują swoje projekty pod kątem potrzeb klientów, rynku, konkurencji, modelu biznesowego.

Finałem prac warsztatowych będzie Demo Day, podczas którego uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy przed niezależnymi ekspertami. Jest to również ostatni moment na wdrożenie cennych wskazówek ponieważ program kończy się prezentacją pomysłów przed inwestorami.

Merytoryczne wsparcie
Program akceleracji „Startups Wanted" wspierać będą eksperci i praktycy biznesu, jak m.in. Sebastian Deditius (Platform X), Agata Czopek (Young Digital Poland), Maciej Saganowski (Ultimo Sp. z o.o.), Jacek Puchera i Monika Gościniak (Design Thinking Poznań), Józef Balicki (Anioł Biznesu), Piotr Bucki (piotrbucki.pro), Damian Winkowski (DeSmart), Michał Ciemiński (Platinum Seed).

Rekrutacja do Startups Wanted
Rekrutacja trwa od 1 lipca do 10 sierpnia 2016 r. Zgłoszenia można przesyłać elektronicznie na adres: startup@ppnt.gdynia.pl, w tytule wiadomości wpisując „Program Akceleracji – Formularz aplikacyjny", składać osobiście bądź pocztą. Lista finalistów zakwalifikowanych do programu „Startups Wanted" zostanie ogłoszona 9 września. Do programu zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych pomysłów.
 
Kontakt:

view szablon artykułu