Aktualności

Masz dużo wolnego czasu? Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem szpitalnym

Clowni w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku
Clowni w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Fot. Fundacja dr Clown

Kim jest wolontariusz? Co należy do jego obowiązków? To tylko niektóre z pytań, na jakie postarają się odpowiedzieć pracownicy Szpitali Pomorskich. Najbliższe szkolenie we wtorek, 16 stycznia 2018 r.

 

Chcesz wiedzieć, czym jest wolontariat szpitalny? Jakie prawa i obowiązki spoczywają na wolontariuszach? Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy szpitalnych odbędzie się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni-Redłowie (budynek nr 6, piętro II, sala 204) we wtorek, 16 stycznia, w godz. 9.00-17.00

Więcej informacji: bgoralska@szpitalepomorskie.eu.

 

Gdzie pomagają?

Wolontariusze niosą bezpłatną i bezinteresowną pomoc m.in. na oddziałach onkologicznych, neurologicznych, rehabilitacyjnych i pediatrycznych. Pomagają dzieciom i dorosłym. Organizują też różne zajęcia i akcje charytatywne. W województwie pomorskim w tzw. szpitalach marszałkowskich pomaga 832 wolontariuszy.

 

Wolontariat szpitalny to program mający na celu propagowanie oraz rozwój idei wolontariatu na obszarze województwa pomorskiego. Ma charakter otwarty, do którego mogą przystąpić, poprzez podpisanie porozumienia na zasadach dobrowolności, podmioty lecznicze, dla których podmiotem tworzącym jest województwo pomorskie. Wolontariusze, wspomagający pracę personelu w codziennej opiece nad chorymi w pomorskich szpitalach, wpływają nie tylko na jakość opieki, ale także poprawę wizerunku placówki w oczach chorych i ich bliskich oraz otoczenia zewnętrznego.  Do programu Wolontariat szpitalny przystąpiło 10 podmiotów leczniczych.

 

Zobacz: Wolontariusz jest jak Święty Mikołaj. Daje uśmiech, dobre słowo, a czasem po prostu wysłucha [RAPORT]


 

Szkolenie wolontariuszy_baner

Fot. Fundacja dr Clown

 

view szablon artykułu

Aktualności