Aktualności

Marek Kamiński w Ustce

$image_alt
Fot. mat. prasowe

Marek Kamiński, po 34. km wędrówki, w czwartek, 26 marca 2015 r. dotarł do Ustki. O godzinie 19.00 spotkał się z mieszkańcami w Centrum Informacji Turystycznej.

Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 50 osób, przebiegło w bardzo miłej atmosferze i podzielone było na 2 części. W pierwszej, przedstawiona została prezentacja odnośnie obecnej wyprawy, a także tych już przebytych. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o kierującej nim motywacji oraz celach mu przyświecających. Po wygłoszonym wykładzie mieszkańcy mieli szansę zadać Markowi Kamińskiemu pytania. Jak poinformował nas Jacek Cegła – naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej, pytania były przeróżne. Od tych podstawowych , dotyczących tego co nosi w plecaku, po te bardziej zaskakujące, odnośnie tego, czy widział pingwiny. Po tak długiej drodze na twarzy wędrowca gościło zmęczenie, ale widoczna była przede wszystkim satysfakcja.

Marek Kamiński, w piątek, 27 marca – po wędrówce z Ustki – dotrze do Darłowa. Spotkanie otwarte poprowadzi Leszek Walkiewicz. Będzie można porozmawiać w Gościńcu Zamkowym przy ul. M.C. Skłodowskiej 23 około godziny 19.00. W czasie spotkania mieszkańcy Darłowa będą mieli okazję porozmawiać z pielgrzymem oraz będą mogli poznać wybrane elementy historii szlaku Świętego Jakuba związane z miastem.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości