Aktualności

Marek Kamiński wraca do kraju

$image_alt
Marek Kamiński w Santiago de Compostela. Fot. mat. prasowe Czerwonej Furtki

Marek Kamiński w poniedziałek, 13 lipca 2015 r. wkroczył do Santiago de Compostela. Tym samym zdobył swój metaforyczny Trzeci Biegun. Po drodze odwiedził 6 państw, przeszedł ok. 3,9 tys. km w 119 dni. Podczas tej wielomiesięcznej drogi promował zbiórkę funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów. Ostatnim etapem wędrówki była hiszpańska trasa Camino Frances.

Marek Kamiński wkroczył do Hiszpanii 20 czerwca, wędrował po tym kraju 23 dni, spotykając licznych pielgrzymów z różnych zakątków świata. Na szlaku spotkał się także z Janem Melą, który przyleciał do Hiszpanii, by towarzyszyć pielgrzymowi w jego drodze na Trzeci Biegun. Razem przeszli 90 km. Ostatni raz spotkali się na szlaku 11 lat temu, gdy zdobywali bieguny Ziemi.

Zobacz również:

Mela dołączył do pielgrzyma 9 lipca. – Z Jaśkiem Melą spotkaliśmy się w Portomarin, 90 kilometrów przed Santiago de Compostela i teraz będziemy wędrować razem, 11 lat po wspólnym dotarciu na bieguny północny i południowy, w drodze do Świętego Jakuba, w drodze na Trzeci Biegun, w drodze do Finisterra – wspomniał Marek Kamiński.

W Hiszpanii Kamiński odwiedził miejsca takie, jak: Pampeluna, León, Burgos czy Monte do Gozo, gdzie przenocował w Europejskim Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, prowadzonym przez polskiego duchownego o. Romana Wcisło.

Wraz ze startem wędrówki przez polarnika, Fundacja Marka Kamińskiego rozpoczęła akcję „Kup kroki" – zbiórkę funduszy na organizację Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów. Fundacja planuje zorganizować na terenie Europy 3 obozy dla dzieci chorych, niepełnosprawnych bądź w trudnej sytuacji życiowej. Zbiórka funduszy będzie kontynuowana. Koszt jednego obozu wynosi 30 tysięcy złotych, obecnie zebrano 5832 złotych.

Projekt 3. Biegun podsumowała Anna Mikians z Fundacji Marka Kamińskiego: To niesamowite uczucie wiedzieć, że Marek Kamiński już doszedł do Santiago de Compostela. To ponad 3 miesiące wytężonego obserwowania i kibicowania pielgrzymowi w jego drodze. Ten projekt to wielu wspaniałych ludzi, którzy nas wspierali, to rozmowy i refleksje o wartościach i życiu. 3. Biegun to 3 sukcesy: cel – droga Marka Kamińskiego do Santiago de Compostela, Metoda Biegun – zaprezentowanie nauczycielom i uczniom innowacyjnej metody edukacyjnej oraz zbiórka funduszy na Obozy Zdobywców Biegunów – wyjazd dla młodzieży w trudnej sytuacji życiową, który pozwala im zwiększyć poczucie własnej wartości. Ostatnio zbiórka funduszy nabrała tempa – za co bardzo dziękujemy!

  Marek Kamiński z Janem Melą
 Fot. mat. prasowe Czerwonej Furtki

Marek Kamiński pozostanie w Santiago przez kilka najbliższych dni. Pragnie poczuć klimat tego miejsca. Powrót Marka Kamińskiego do kraju planowany jest we wtorek, 21 lipca 2015 r.:

  • godz. 10.50 – lądowanie na Lotnisku im. Chopina w Warszawie
  • godz. 11.30 – konferencja prasowa w hotelu Courtyard by Mariott Warsaw Airport
  • godz. 17.30 – lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barie i spełnianiu ich marzeń. Prowadzi projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne. Organizuje m.in. warsztaty, obozy i wyprawy dla dotkniętych przez los dzieci w celu dostarczenia im wsparcia psychologicznego i pokazania wielu możliwości, które przed nimi stoją. Celem najnowszego projektu 3. Biegun jest zbiórka funduszy na Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów.

Zobacz:

Opr. BMG​

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości