Aktualności

Mały triathlonista – wielki wyczyn

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku w ramach Triathlon Gdańsk 2015 przygotował specjalną edycję dla dzieci i młodzieży. Triathlon dla dzieci odbędzie się w sobotę, 18 lipca, o godz. 16.00. Strat jest bezpłatny.

Będzie to doskonała okazja dla uczestników Triathlonu Gdańsk do zainspirowania swoich dzieci do podjęcia wyzwania na przyjaznych dystansach i wspólnego udziału w zawodach. Każdy uczestnik może wesprzeć Fundację Hospicyjną – partnera społecznego Triathlon Gdańsk 2015, której stoisko będzie znajdować się obok biura zawodów.

Zawody odbędą się w następujących kategoriach:

  • fun race – 50 m-200 m-100 m (3-6 lat) 
  • dzieci młodsze – 200 m-1 km-200 m (7-9 lat) 
  • dzieci starsze – 300 m-2km-1km (10-13 lat)
  • młodzicy i juniorzy młodsi – 400 m - 4km - 2km (14-17 lat)

Fun raceideą rywalizacji w tej kategorii jest propagowanie uprawiania sportu przez cale rodziny. Jest to wyścig dla najmłodszych adeptów triathlonu wraz z rodzicami. Rywalizacja ma charakter zabawy. Dziecko może mieć przybory pomagające w utrzymaniu na wodzie np. rękawki, kółko, makaron, piankę neoprenową. Podczas części rowerowej można korzystać z rowerków biegowych czy rowerów z dodatkowymi kółkami. Na ostatnim etapie dzieci mogą biec z rodzicami za rękę lub na plecach taty. Trasę zabezpieczą ratownicy WOPR  oraz ratownicy medyczni.  Każdy  rodzic jest zobowiązany czuwać nad bezpieczeństwem swojej pociechy. Część pływacka odbywa się na krótkim dystansie 50 m na płytkiej wodzie. Część rowerowa przebiegać będzie po alejce bulwaru nadmorskiego na dystansie 200 m. Ostatni etap biegowy wytyczony został ścieżką leśną na krótkim odcinku 100 m.

Dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzicy i juniorzy młodsi – wyścigi w poszczególnych kategoriach mają charakter zbliżony do rywalizacji sportowej. Dzieci muszą posiadać podstawowe umiejętności  pływackie, rowerowe i biegowe. Rodzice nie mogą uczestniczyć w tej rywalizacji, ale mogą gorąco kibicować. Celem tej rywalizacji jest propagowanie aktywnego spędzania czasu i współzawodnictwa sportowego zgodnego z zasadami fair-play.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Mały triathlonista – wielki wyczyn

  • 18 lipca 2015 r., sobota, start godz. 16.00
  • udział bezpłatny

Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Oprac. DK

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości