Aktualności

Mali mistrzowie na start

$image_alt
Fot. Fotobank PLUMS

Co robić, by rosło nam zdrowe i aktywne pokolenie? Jak zaszczepiać u najmłodszych miłość do sportu i ruchu? Czy dzięki programom aktywizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki wyrosną nam przyszli mistrzowie? W Hali Stulecia w Sopocie w poniedziałek, 5 października 2015 r. odbyła się inauguracja ogólnopolskiego programu Mały Mistrz.

To druga edycja ogólnopolskiego projektu, adresowanego do dzieci z klas I-III, którego głównym celem jest poprawa stanu sprawności fizycznej najmłodszych uczniów oraz zwiększanie ich wiedzy dotyczącej pozytywnego wpływu ruchu i aktywności na rozwój intelektualny. Projekt opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Program realizowany jest w 12 województwach, bierze w nim udział ponad 160 tys. dzieci, a finansowanie zapewnia Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urzędy marszałkowskie.

W inauguracji wzieli udział m.in. minister sportu i turystyki Adam Korol oraz wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki. Głównymi bohaterami były dzieci z trójmiejskich szkół, które w trakcie efektownego pokazu sportowego, zaprezentowały umiejętności zdobyte w pierwszym roku funkcjonowania programu. Stu uczniów pochwaliło się sprawnością w dziedzinie lekkiej atletyki, piłki nożnej, tańca i gimnastyki. Po zakończeniu pokazu odbyła się debata z udziałem zaproszonych gości. Jej tematem była zbyt mała aktywność ruchowa najmłodszych i skuteczne sposoby przeciwdziałania temu zjawisku.

Więcej informacji na stronie Małego Mistrza.
 

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości