Aktualności

Łowcy słów złowią… śnieg

Elżbieta i Groszek Stanilewicz
Fot. źródło: http://www.wbpg.org.pl

Biblioteka Oliwska zaprasza na niezwykłe spotkanie z grupą Łowcy Słów. Grupa Opowiadaczy, które odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2016 r. Tym razem artystki – Elżbieta i Groszek Stanilewicz – zabiorą dzieci w wieku 10 i więcej lat w bajkowy świat… śniegu.

 

Elżbieta i Groszek Stanilewicz są inicjatorkami powstania grupy Łowcy Słów. Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszają w egzotyczne podróże ze słowem – jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.

Bywają w domach kultury, szkołach, bibliotekach, wchodzą na sceny teatralne i kawiarniane – są wszedzie tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, z tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem. Sztuka opowiadania od pradziejów przekazuje uniwersalne prawdy.

Groszek Stanilewicz – romanistyka na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadziła warsztaty dramy I i II stopnia, kurs pomocy socjoterapeutycznej dzieciom rodzin z problemami alkoholowymi, warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche (Francja). Jest wolontariuszką przy Fundacji Dr Clown i PSOUU, członkiem zespołu muzycznego Remont Pomp, a odd 2009 r. prowadzi lekcje francuskiego w przedszkolu Kota Edwarda.

Elżbieta Stanilewicz – farmaceutka, kosmetyczka, wykonuje makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r. Jest wykładowcą zawodowym w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych.  Przez wiele lat pracowała ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji – warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r, Francja 2011 r. – wielokrotne prowadzenie warsztatów słowno-artystycznych dla dzieci.

  • 15 grudnia 2016 r., czwartek, godz. 19.00
  • Biblioteka Oliwska
  • ul. Opata J. Rybińskiego 9
  • Gdańsk

Zobacz: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

 

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości