Aktualności

Lodołamacze 2014

$image_alt

Podczas Pomorskiej Gali Konkursu Lodołamacze 2014 po raz kolejny pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne zostaną nagrodzeni. Inicjatywę wspiera marszałek Mieczysław Struk, który objął to wydarzenie patronatem honorowym. Uroczystość odbędzie się 16 września 2014 r. o godz. 13 w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Sali Jazzowej przy ul. Ołowianka 1.

 

Podczas Pomorskiej Gali Konkursu Lodołamacze 2014 po raz kolejny pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne zostaną nagrodzeni. Inicjatywę wspiera marszałek Mieczysław Struk, który objął to wydarzenie patronatem honorowym. Uroczystość odbędzie się 16 września 2014 r. o godz. 13 w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Sali Jazzowej przy ul. Ołowianka 1.

Laureaci konkursu, wyłonieni w dwóch etapach – regionalnym i ogólnopolskim, to firmy, organizacje i instytucje, które poprzez swoją działalność zrywają ze stereotypowym wizerunkiem osób niepełnosprawnych. Pokazują, że nie należy mieć uprzedzeń związanych z ich zatrudnieniem i stwarzają im szansę na aktywne życie społeczne i zawodowe.

 

Podnoszenie standardów miejsc pracy dla niepełnosprawnych, rozwiązywanie problemów, które napotykają w różnych dziedzinach życia i zachęcanie pozostałych do aktywnego włączenia się w pomoc niepełnosprawnym to główne cele przyświecające tej idei.

 

Projekt Lodołamacze dofinansowany jest ze środków PFRON w ramach realizacji zadań zleconych zgodnie z art. 36 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Małgorzata Pisarewicz

rzecznik prasowy UMWP

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej