Aktualności

Letnie Falowanie czas zacząć

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Impreza, która co roku przyciąga do Wiela nad Jeziorem Wielewskim wielu miłośników reggae z różnych zakątków Polski, odbędzie się po raz ósmy. Letnie Falowanie już w sobotę, 27 czerwca 2015 r. Wstęp oczywiście wolny.

Spotkanie znane jest z rodzinnego, rekreacyjnego klimatu. Scena położona jest nad jeziorem, a artyści przyjeżdżający na Letnie Falowanie zawsze podkreślają, że czują się tam wyjątkowo dobrze.

W tym roku po krótkiej przerwie wrócą na Letnie Falowanie ulubieńcy festiwalowej publiczności, grupa Dubska. Autorzy wielu reggae'owych hitów, jak choćby „Mama" czy „Avokado". Wszystkie koncerty bydgoskiego zespołu wywoływały entuzjazm słuchaczy. W tym roku powinno być podobnie, tym bardziej, że muzycy zapowiadają, że na tegorocznym koncercie będzie można usłyszeć sporo nowych, niepublikowanych nigdzie piosenek.

Z pewnością do najmocniejszych punktów programu Letniego Falowania 2015 będzie należał koncert grupy Jafia, której liderem jest Dawid Portasz, przez wielu nazywany najlepszym wokalistą w historii polskiej muzyki reggae. Grupa zaprezentuje materiał z nowego albumu „Ka Ra Va Na", który ukazał się przed miesiącem. Płyta jest jedną z najważniejszych premier reggae'owych (i nie tylko) tego roku w Polsce. Oprócz reggae możemy liczyć na sporą dawkę soulu i elementów innych gatunków czarnej muzyki.

Kolejną gwiazdą festiwalu będzie Damian SyjonFam, artysta, który wdarł się przebojem na polskie sceny w zeszłym roku. Przypomnijmy, że koncert na Letnim Falowaniu 2014 był jednym z pierwszych festiwalowych, solowych występów Damiana. W tym roku powróci w pełnej krasie ze wspaniałym zespołem D'Roots Brothers. Pewnie będzie można usłyszeć również zupełnie nowe piosenki.

Imprezę otworzy zespół Chilli Crew, ze znakomitą wokalistką Martyną Baranowską. Ten zespół już wkrótce może sporo namieszać na rodzimej scenie. W bardzo ciekawy sposób łączy reggae z innymi gatunkami. Grupa powstała z inicjatywy Szymona Chudego i Jakuba Wojciechowskiego – muzyków zespołu StarGuardMuffin (dawny zespół Kamila Bednarka).

Festiwal zamknie już tradycyjnie DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wiela, Karsina i Okolic oraz Urząd Gminy w Karsinie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Karsin Romana Brunke.

Program:

  • godz. 19.00-19.50 – Chilli Crew
  • godz. 20.10- 21.20­ – Dubska
  • godz. 21.40- 22.50 – Damian SyjonFam & D'Roots Brothers
  • godz. 23.10- 00.20 – Jafia
  • godz. 00.30- 02.00 – Dj Bass Reprodukktor Xiądz Maken I

Letnie Falowanie - banner

Letnie Falowanie
———————————

  • 27 czerwca 2015 r.
  • godz. 19:00
  • Wiele (gmina Karsin)
  • wstęp wolny

Zobacz plakat

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności