Aktualności

Letnia zadyma w środku zimy, czyli 25 lat z WOŚP

Grafika 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. materiały prasowe

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 25. już finału, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. Pomorskie również będzie się bawić i zbierać pieniądze na sprzęt dla dzieci i seniorów.

 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całej Polsce blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach. Przez cały dzień towarzysza temu niezliczone atrakcje: koncerty, pokazy, konkursy, licytacje… Wielkoorkiestrowe granie odbywa się także w wielu miejscach na świecie. Akcję kończy happening pt. „Światełko do Nieba".

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków, także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

 

strona fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Zobacz, co 15 stycznia będzie się działo w województwie:

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości