Aktualności

Lego® i wyspa kreatywności w Gdańsku

Pociąg z klocków Lego
Fot. Tomasz Konopacki

Firma Lego Polska zaprasza na wielką, rodzinną, bezpłatną imprezę pod hasłem „Lego® - wyspa kreatywności". W Centrum Handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku, 17 i 18 września 2016 r. dzieci będą bawić się klockami Lego i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia.

 

„Lego – wyspa kreatywności" to miejsce, gdzie wszystko jest możliwe. Dzieci, po przekroczeniu magicznego portalu, znajdą się w różnych strefach: Wyspa pomysłów, Lego® Nexo Knights™, Lego® Ninjago, Lego® Friends, Lego® City, Lego® Duplo® i Lego® Video Games, gdzie będą mogły bawić się produktami Lego i brać udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Dla rodziców w strefie Lego Duplo odbędą się warsztaty rekomendowane przez Małgorzatę Ohme, psychologa dziecięcego i rodzinnego, podczas których dowiedzą się, jak dzięki zabawie klockami Lego Duplo mogą wspierać już od najmłodszych lat wszechstronny rozwój swoich dzieci: motoryczny, emocjonalny i społeczny, wzmacniając przy tym ich kreatywność i wiarę we własne siły.

Wyspa kreatywności stanowi kwintesencję zabawy klockami Lego, tzn. możliwość urzeczywistnienia wszystkiego, co rodzi się w wyobraźni dziecka. Małym fanom Lego zostaną zaproponowane różne zagadnienia, np. sen, miłość, wolność, piękno, odwaga, fantazja, praca, mądrość, które mają pobudzić kreatywność, dając okazję do tworzenia autorskich budowli. Tematy będą na bieżąco zmieniane w zależności od dziecięcych pomysłów i życzeń. Najciekawsze konstrukcje wezmą udział w konkursach i będą premiowane prezentem niespodzianką.

Dodatkowo, w mediach społecznościowych prowadzona jest  specjalna akcja. Na Facebooku lub na prywatnych kontach na Instagramie rodzice mogą zamieszczać zdjęcia modeli swych dzieci z hashtagiem #LEGOwyspakreatywnosci. Dzieci mogą budować na imprezie lub w domu. Opublikowane zdjęcia z hashtagiem podczas eventu pojawią się na wielkim telebimie, a wszystkie zdjęcia wezmą udział w konkursie. 40 najbardziej kreatywnych prac zostanie nagrodzonych atrakcyjnymi zestawami Lego.

Obok największej strefy Wyspa pomysłów staną także mniejsze sektory tematyczne. Dzieci będą mogły tworzyć modele wg własnych pomysłów w rycerskim świecie Lego Nexo Knights™, stać się wojownikiem ninja w krainie Lego Ninjago, bawić się z przyjaciółkami z Heartlake i odgrywać scenki dotyczące ich ulubionych zainteresowań: muzyki, sportu, tańca, zwierząt i przyrody w sektorze Lego Friends, a także zostać prawdziwym bohaterem: strażakiem, policjantem, lekarzem, lotnikiem czy specjalistą od wulkanów w strefie Lego City. Dla miłośników wirtualnej rzeczywistości zostanie przygotowana zona Lego Video Games z konsolami PlayStation 4 i zainstalowanymi różnorodnymi grami wideo Lego.

Na najmłodszych budowniczych w wieku od 1,5 roku do 5 lat czeka sektor Lego Duplo. W basenie wypełnionym klockami oraz na stoliczkach do zabawy maluchy będą układać swoje pierwsze budowle, a rodzice będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i dowiedzieć się, w jaki sposób podczas zabawy klockami stymulować dziecięcą kreatywności i wyobraźnię, koordynację ruchową, doskonalić umiejętności manualne, intelektualne i społeczne. Prowadzący pokażą także inspirujące ćwiczenia, dzięki którymi maluchy podczas zabawy z rodzicami będą mogły nauczyć się literek, cyferek, kształtów i kolorów.

Lego® – wyspa kreatywności

  • 17 i 18 września 2016 r., sobota-niedziela
  • Centrum Handlowe Galeria Bałtycka
  • ul. Grunwaldzka 141, Gdańsk-Wrzeszcz

Więcej:

 

 

view szablon artykułu