Aktualności

Łebskie morsy na start

Morsy na plaży w Łebie
Fot. źródło: http://leba.eu/pl

Klub Łeba Mors Poland Morsy Łebskie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających na jesiennym wypoczynku na uroczyste otwarcie sezonu morsowego. Wspólna kąpiel i spotkanie odbędzie się przy klubowym fokarium w niedzielę, 23 października 2016 r., o godz.13.00.

 

Kim jest mors?

Mors jest osobą uprawiającą zimowe kąpiele w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku.

Kąpiel w zimnej wodzie nie jest dla człowieka czymś wyjątkowym. Nie są wymagane specjalne przygotowania przed wejściem do wody ani szczególne predyspozycje organizmu. Kąpiel w wodzie o temperaturze 0 °C trwa oczywiście tylko kilka minut, gdyż dłuższa groziłaby niebezpiecznym wyziębieniem organizmu. Najczęściej kąpiel polega na zanurzanie się w wodzie oraz krótkim przebywaniu w niej.

Kto może zostać morsem?

Morsem może zostać każdy człowiek bez względu na wiek. Wśród amatorów kąpieli zimnej wodzie są zarówno osoby nastoletnie, jak i w podeszłym wieku.

Aby zostać morsem nie trzeba się wcześniej przygotowywać, wymagane jest jedynie przeciętnie dobre zdrowie. Barierą jest jedynie strach przed nieznanym. Pierwszy raz może wejść do zimnej wody praktycznie każda osoba, której towarzyszyć będzie doświadczony mors pokazujący, jak należy przygotować się bezpośrednio przed kąpielą i zachowywać w trakcie niej. 

Otwarcie sezonu morsowego

  • 23 października 2016 r., niedziela, godz.13.00
  • klubowe fokarium, wejście na plażę A przy hotelu Neptun
  • Łeba

Zobacz:

Łeba

Facebook

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości