Aktualności

Lato w Faktorii Kultury

$image_alt
Akt równoległy, fot. mat. prasowe Teatru Wybrzeże

W Pruszczu Gdańskim od 4 lipca do 30 sierpnia 2015 r. zaplanowano cykl imprez Faktoria Kultury. W programie m.in. przedstawienia dla dzieci, spektakle Sceny Letniej Teatru Wybrzeże oraz koncerty. W sobotnie wieczory będzie można zobaczyć spektakle gdańskiego Teatru Wybrzeże. Wakacyjnymi piątkami zawładnie muzyka klasyczna i koncerty. Gwiazdami będą Krystyna Prońko, Margaret, Mela Koteluk i Jamal.

Faktoria Kultury ma status jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w Trójmieście. Dzięki tej imprezie Pruszcz Gdański gości artystów wielkiego formatu. Jednym z głównych założeń Faktorii Kultury jest stworzenie przyjaznej atmosfery na co weekendowe spotkania z teatrem i muzyką. Regularnie grane przedstawienia i koncerty mają na celu promowanie sztuki, dostarczaniem widzom rozrywki oraz zaprezentowania najnowszych trendów w muzyce i teatrze. Trafny dobór artystów, pomysłowy repertuar i sprawna organizacja są największą wizytówką rzetelnej i unikatowej imprezy, która zyskuje coraz większą sympatię widzów i grono stałych fanów. Faktoria Kultury jest stałym punktem na mapie turystyki kulturalnej kraju.

W pejzaż kulturalnych wydarzeń naszego regionu wpisał się bezprecedensowy pomysł Sceny Letniej Teatru Wybrzeże. Funkcjonuje ona na terenie Amfiteatru Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria, w każdy sobotni wieczór wakacji.

 Willkommen w Zoppotach
 Fot. mat. prasowe Teatru Wybrzeże

Jest to wydarzenie jedyne w skali całego kraju, gdzie Teatr przenosi swoją działalność (kompletną produkcję przedstawień) w plener. Scena Letnia Teatru Wybrzeże to wspólna inicjatywa gdańskiego teatru i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. W zeszłym roku zaprezentowano na niej siedem tytułów, w tym jedną prapremierę. Spektakle cieszyły się ogromną frekwencją – obejrzało je 5 tysięcy widzów.

Siódmy sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zostanie zainaugurowany „Aktem równoległym" Dereka Benfielda w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Nie zabraknie też premiery – „Murzyna Warszawskiego" Antoniego Słonimskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego i spektakli „Wielka improwizacja", ęWillkommen w Zoppotachę, „Seans", „Tajemnicza Irma Vep", „Skrzynk@ Pandory".
 
Tegoroczny sezon Sceny Letniej wzbogacony jest o znakomite Lekcje Niegrzeczności, czyli przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

Niedzielne przedpołudnia to Dziecięca Scena Teatru Wybrzeże, a wieczory należą do Sceny Muzycznej.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Faktoria Kultury
4 lipca-30 sierpnia 2015 r.
Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria
ul. Zastawna, wjazd od ul. Grunwaldzkiej
Pruszcz Gdański

Zobacz: Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności