Aktualności

Kwidzyński Lang Team

$image_alt
Fot. Szymon Gruchalski

Wielki finał wyścigów dla amatorów kolarstwa górskiego odbędzie się w Kwidzynie, w sobotę, 3 października 2015 r. Podczas ostatnich zawodów Scandia Maraton Lang Team wyłonieni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach na dystansach mini, medio i grand fondo, a także triumfatorzy pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team oraz najlepsze drużyny.

Skandia Maraton Lang Team to jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Od samego początku jest znany i lubiany wśród pasjonatów dwóch kółek. Dzięki niemu wiele osób spełniło swoje marzenia o kolarskim sukcesie, a jazda na rowerze stała się powszechna. W imprezie biorą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zgłaszają się i pojedynczy zawodnicy, i całe rodziny. Uczestnicy startują w 29 kategoriach wiekowych. Aby wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team wystarczy mieć rower i kask, o resztę zadbają organizatorzy.

– Kwidzyn już tradycyjnie jest miejscem, w którym podsumowujemy cały cykl Skandia Maraton Lang Team. Będzie świetna zabawa, bo trasy w Kwidzynie są bardzo wymagające, a jednocześnie szybkie. Jeździmy w przepięknym terenie, zróżnicowanym, bo jest i trochę piachu, są leśne dukty. A co ważne, o tej porze roku możemy liczyć jeszcze na dobrą pogodę – zapowiada Czesław Lang. 

W  kolarskim maratonie może wystartować każdy – dzieci, młodzież, dorośli czy osoby starsze, gdyż w poszczególnych miastach przygotowane zostały cztery dystanserodzinna parada (około 10 km), mini (44 km), medio (69 km) i grand fondo (94 km).

Każdy zawodnik na dystansie mini, medio i grand fondo otrzyma numer startowy z chipem, a załoga sędziowska będzie dbała o profesjonalny pomiar czasu na pokonywanym dystansie. Rodzinna parada jest rozgrywana na zasadach rekreacyjnego przejazdu uczestników bez rywalizacji sportowej, dlatego na tym dystansie nie jest prowadzony pomiar czasu.

Trasy w Kwidzynie są nie tylko wymagające i szybkie, ale również bardzo malownicze i zróżnicowane. – Przygotowaliśmy zupełnie nową trasę, która wiedzie głównie terenami leśnymi. Będą strome zjazdy i podjazdy, ostre wiraże i piaszczyste dukty, wąskie leśne ścieżki ale też wiele długich i szybkich odcinków. Jednym słowem trasa oferuje to, czego oczekują zawodnicy MTB – mówi burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak.

Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie to także okazja do wzięcia udziału w społecznej akcji Pozytywne Obroty. Dzięki zaangażowaniu dzieci otrzymują profesjonalne pakiety odblasków, a także szkolenia z bezpiecznej jazdy na rowerze i bezpieczeństwa na drodze. Wystarczy przyjść do miasteczka wyścigu, wsiąść na stacjonarny rower i przejechać dowolny dystans – każdy przejechany przez kilometr to pakiet odblasków dla dzieci. 

Rejestracja tutaj.

Regulamin tutaj

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Kwidzyński Lang Team               plakat Kwidzyn

  • 3 października 2015 r., sobota, godz. 11.00-16.00
  • plac Jana Pawła II
  • Kwidzyn

Więcej o wyścigach na stronie  Skandia Maraton Lang Team

Oprac. DK

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości