Aktualności

Kulturalne Pomorskie, czyli Dominika ciąg dalszy

$image_alt

Czas na zmianę warty! Było już coś dla ciała – za nami spotkania z pomorską przyrodą, folklorem i kuchnią – teraz czas na strawę dla ducha. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym, od 3 do 9 sierpnia gościć będziemy instytucje kultury z całego regionu. Jako pierwsze zaprezentowały się Nadbałtyckie Centrum Kultury i Polska Filharmonia Bałtycka.

Dzień z kulturą rozpoczął się muzycznie. Na dachu pawilonu gości powitał zespół Hevelius Brass, którego młodzi członkowie zaprezentowali mieszankę barokowo-renesansowych melodii z dodatkiem jazzowych standardów i szczyptą muzyki popularnej.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających, zarówno tych mniejszych, jak i większych, cieszyła się propozycja Nadbałtyckiego Centrum Kultury – każdy chętny (i cierpliwy) mógł z bliska przyglądać się procesowi powstawania gdańskich zabytków. Wszystko to za sprawą drukarki 3D, zaprogramowanej na wykonanie Ratusza Głównego Miasta oraz kościoła św. Jana.

Jak na tydzień z kulturą przystało, nie mogło zabraknąć sztuk plastycznych. Artystycznie każde dziecko mogło wyszaleć się podczas warsztatów prowadzonych przez… krokodyla! Wraz z przemiłym krokodylem Alojzym, mali twórcy brali udział w zajęciach ilustratorskich. Natomiast ci, którzy bardziej odnajdują się w rzeźbiarstwie, mogli wyżyć się lepiąc plastelinowe makiety zabytkowych kamienic.

Na koniec dnia, na Targu Węglowym pojawił się gość specjalny – wybitna aktorka filmowa, gwiazda Teatru Wybrzeże, Katarzyna Figura. Artystka zabrała miłośników Trójmiasta w nostalgiczno-literacką podróż po sopockiej plaży, dawnych czasach i miejscach sprzed lat.

Kto następny?

Marzysz aby poczuć się jak „Młody Indiana Jones"? Może interesują się prastare ryty naskalne lub po prostu chcesz usłyszeć „Historię jednego garnka"? – wszystko to i wiele innych atrakcji znajdzie się na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Weglowym. Jutro, 4 sierpnia, naszymi gośćmi będa: Muzeum Archeologiczne z Gdańska i Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach.

Przypominamy, że stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez cały Jarmark św. Dominika promuje podległe samorządowi województwa instytucje kultury, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, jak i partnerów województwa, a także pomorskie kulinaria, turystykę i projekty unijne. Na dzieci, młodzież, wszystkich mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji – zapraszamy do naszego stoiska codziennie do 16 sierpnia, w godz. 11.00-19.00  na Targ Węglowy w Gdańsku.

 

Zobacz również:

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności