Aktualności

Kto jest najlepszym kucharzem na Pomorzu i gdzie serwują najlepsze ciasta? Laureaci plebiscytu Mistrzowie Smaku [ZDJĘCIA]

Mistrzowie Smaku z powiatu nowodworskiego. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska
Mistrzowie Smaku z powiatu nowodworskiego. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

W lipcu i sierpniu 2018 r. czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego" głosowali w plebiscycie na najlepszych pracowników restauracji i najlepsze lokale gastronomiczne. W tym roku do konkursu Mistrzowie Smaku dołączył Elbląg.

 

Plebiscyt odbywał się pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

 

Mieszkańcy wybrali najlepsze restauracje

Akcja Mistrzowie Smaku była prowadzona na całym Pomorzu. Medale i wyróżnienia osobno przyznano w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Rumi i Elblągu oraz w pomorskich powiatach. – Dzięki temu plebiscytowi podkreślamy pewną odrębność kulturową naszego regionu – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Wszędzie, gdzie pojadę na Pomorzu, to obserwuję inne dziedzictwo kulinarne. Jest kuchnia kaszubska, a inne dania serwuje kuchnia kociewska. Zależy nam na tym, by wciąż podnosić jakość naszych dań, więc nic dziwnego, że współpracujemy ze znakomitymi kucharzami, którzy zdobywają laury na olimpiadach. Chcemy, by to dziedzictwo kulinarne było marką naszego regionu. Jako element kultury pomorskiej kuchnia przyciąga do nas rzesze turystów i interesuje wszystkich mieszkańców – mówił marszałek.

Nagrodę można było otrzymać w kategoriach: kucharz roku, kelner roku, barman roku, a także: restauracja roku, cukiernia/kawiarnia roku, bar/jadłodajnia/bistro roku oraz lody roku, pizza roku, burger roku, sushi roku i kebab roku. Najlepsi pracownicy gastronomii otrzymali m.in. medale i dyplomy, a najlepsze lokale gastronomiczne vouchery na reklamę w „Dzienniku Bałtyckim" oraz serwisach Dziennikbaltycki.pl i Naszemiasto.pl

 

Laureaci plebiscytu Mistrzowie Smaku

 

Powiat bytowski

Kucharz Roku – Gabriela Hołota, restauracja Jaś Kowalski Klub w Bytowie

Kelner Roku – Barbara Cegieła, Jaś Kowalski Klub w Bytowie

Restauracja Roku – Naleśnikarnia Frykas w Bytowie

Cukiernia/Kawiarnia Roku – kawiarnia Pauza w Bytowie

Bar/Jadłodajnia Roku – Bar Gyros w Bytowie

 

Powiat człuchowski

Kucharz Roku – Mariusz Wiese, restauracja Angelika w Debrznie

Kelner Roku – Agnieszka Kostiureczko, restauracja Angelika w Debrznie

Restauracja Roku – restauracja Angelika w Debrznie

Cukiernia/Kawiarnia Roku – kawiarnia Manhattan w Debrznie

Bar/Jadłodajnia Roku – Bar Przystań w Kleśniku

 

Powiat gdański

Kucharz Roku – Monika Maciejewska, restauracja SevenSport w Pruszczu Gdańskim

Kelner Roku – Alicja Gajdzińska, restauracja SevenSport w Pruszczu Gdańskim

Restauracja Roku – restauracja SevenSport w Pruszczu Gdańskim

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Czika Caffe w Pruszczu Gdańskim

Bar/Jadłodajnia Roku – Stodoła Bar Mleczny z Pruszcza Gdańskiego

 

Powiat kartuski

Kucharz Roku – Kazimierz Żołnowski, Usługi Gastronomiczne Regina i Kazimierz Żołnowscy w Kartuzach

Kelner Roku – Alicja Dera, restauracja Gryf w Żukowie

Restauracja Roku – restauracja Gościniec Malinówka w Krzesznej

Cukiernia/Kawiarnia Roku – kawiarnia Perełka w Kartuzach

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Szwagier w Chmielnie

 

Powiat kościerski

Kucharz Roku – Łukasz Kurszewski, Zajazd Nad Stawem – Rybaczówka w Grabówku

Kelner Roku – Przemek Brzeski, restauracja Zajazd Florencja w Nowym Klinczu

Restauracja Roku – Restauracja Oberża w Konarzynach

Cukiernia/Kawiarnia Roku – kawiarnia Paryżanka w Kościerzynie

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Fruit Teas w Kościerzynie

 

Powiat kwidzyński

Kucharz Roku – Piotr Żmuda, Restauracja California w Kwidzynie

Kelner Roku – Sylwia Reszczyńska, bar A Nóż Widelec w Kwidzynie

Restauracja Roku – Restauracja Don Corleone w Kwidzynie

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Cake Shop - Pracownia Tortów Artystycznych Monika Czarnik w Kwidzynie

Bar/Jadłodajnia Roku – bar A Nóż Widelec w Kwidzynie 

 

Powiat lęborski

Kucharz Roku – Tomasz Kądziołka, restauracja Laguna w Łebie

Kelner Roku – Natalia Pączek, restauracja Zapiecek w Kębłowie Nowowiejskim

Restauracja Roku – restauracja hotelu Gołąbek w Łebie

Cukiernia/Kawiarnia Roku – kawiarnia Sweet Cafe w Łebie

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Na Fali w Łebie

 

Powiat malborski

Kucharz Roku – Małgorzata Janowska, Bistro Torebka w Malborku

Kelner Roku – Karolina Czwerenko, Sala Bankietowa Parafka w Malborku

Restauracja Roku – Sala Bankietowa Parafka w Malborku

Cukiernia/Kawiarnia Roku – CieKawa KluboKawiarnia w Malborku

Bar/Jadłodajnia Roku – Bistro Torebka w Malborku

 

Powiat nowodworski

Kucharz Roku – Karol Szyca, Restaurant & Cafe Milano w Krynicy Morskiej

Kelner Roku – Bogdan Skarwinkiewicz, Restauracja Bałtycka w Krynicy Morskiej

Restauracja Roku – Restauracja Jantarowa w Jantarze

Cukiernia/Kawiarnia Roku – kawiarnia Maja w Jantarze

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Korsarz w Stegnie

 

Powiat pucki

Kucharz Roku – Bartosz Warmowski, Zatoka Smaków w Jastarni

Kelner Roku – Weronika Szymańska, Klipper - smażalnia ryb u Golli we Władysławowie

Restauracja Roku – restauracja Czwarte Piętro w Jastarni

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Lody i Gofry u Wioli w Dębkach

Bar/Jadłodajnia Roku – Bar Country w Żelistrzewie

 

Powiat starogardzki

Kucharz Roku – Iwona Kneba, Bar Restauracyjny Szczygieł w Starogardzie Gdańskim 

Kelner Roku – Daria Grucza, Karczma Słowiańska w Owidzu

Restauracja Roku – restauracja Biały Kruk w Starogardzie Gdańskim

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Carte D'or Cafe w Starogardzie Gdańskim

Bar/Jadłodajnia Roku – bar mleczny Junior w Starogardzie Gdańskim

 

Powiat sztumski

Kucharz Roku – Piotr Kwiatkowski, Bar Przystań w Sztumie

Kelner Roku – Agnieszka Mikulska, restauracja Szwalnia w Sztumie

Restauracja Roku – restauracja Sala Finezja w Dzierzgoniu

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Produkcja Wyrobów Cukierniczych Sankiewicz Zbigniew w Sztumie

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Przystań w Sztumie

 

Powiat tczewski

Kucharz Roku – Dariusz Zieliński, restauracja Sabat w Tczewie

Kelner Roku – Sylwia Czapska, Restauracja pod Abażurem w Nicponi

Restauracja Roku – Restauracja Bałtycka w Tczewie

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Cukiernia Z&D Męczykowscy w Tczewie

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Shot w Tczewie

 

Powiat wejherowski

Kucharz Roku – Michał Płotka, restauracja Leśna w Wejherowie

Kelner Roku – Konrad Jankowski, Oranżeria La Belle w Wejherowie

Restauracja Roku – Bangkok Thai Cuisine w Wejherowie

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Tortowy Zaścianek Bogna Nadolska w Bojanie

Bar/Jadłodajnia Roku – Baba Jaga Bar & Lounge w Wejherowie

 

Rumia

Kucharz Roku – Karolina Koss, Dom Bankietowy Grinholc

Kelner Roku – Klaudia Kolasińska, pizzeria Wenecja

Restauracja Roku – Restauracja w Białym Dworku

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Cukiernia Ciasteczko

Bar/Jadłodajnia Roku – bar mleczny Zakładka

 

Gdynia

Kucharz Roku – Bartosz Rozbiegała, Santo Porto Magda Gessler

Kelner Roku – Agnieszka Pszczoła, Gard Nordic Kitchen

Restauracja Roku – restauracja Bliżej

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Słodka Przystań Fikakowo

Bar/Jadłodajnia Roku – Tam Gdzie Zawsze

 

Sopot

Kucharz Roku – Michał Krydka, bar Przystań

Kelner Roku – Artur Bzowski, restauracja Dom Sushi

Restauracja Roku – Bangkok – thai food & bar 

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Cappuccino Cafe

Bar/Jadłodajnia Roku – bar Przystań

 

Gdańsk

Kucharz Roku – Paweł Przyborowski, Bez Rezerwacji 

Kelner Roku – Karolina Piechocińska, Chleb i Wino

Restauracja Roku – Miasto Aniołów 

Cukiernia/Kawiarnia Roku – Pracownia Słodkości Karmelot- Czernis

Bar/Jadłodajnia Roku – Bar Jaros

 

Elbląg

Kucharz Roku:

Miejsce III – Mariusz Długokencki, Restauracja Studnia Smaków

Miejsce II – Grzegorz Archacki, Pizzeria Restauracja Oliwka

Miejsce I – Marek Reklin, Hotel Młyn Aqua SPA

 

Kelner Roku:

Miejsce III – Manuel del Sole, Restauracja Amore Mio

Miejsce II –Joanna Kułak, Kawiarnia D'espresso

Miejsce I – Joanna Czarnogórska, hotel Elbląg, Tawerna Grecka Santorini

 

Barman Roku:

Miejsce III – Kamila Fidala, Pub Jager House

Miejsce II – Dawid Kordian Jabłoński, Jager House

Miejsce I – Paulina Ziółkowska, Specjal Pub

 

Restauracja Roku:

Miejsce III – Restauracja Champion

Miejsce II – Miko Sushi & More

Miejsce I – Restauracja Amore Mio

 

Cukiernia/Kawiarnia Roku:

Miejsce III – SłodKAWA

Miejsce II – Kawiarnia D'espresso

Miejsce I – Muffinkarnia Wisienka na Torcie

 

Lody Roku:

Miejsce III – Lodziarnia Krówka

Miejsce II – Lody Naturalne Bartyscy

Miejsce I – Zodiak Lody Rzemieślinicze

 

Pizza Roku:

Miejsce III – Pizzeria Restauracja Oliwka

Miejsce II – Pizzeria il Coloseo

Miejsce I – Bistro Do Syta

 

Piekarnia Roku:

Miejsce III – Piekarnia Raszczyk

Miejsce II – Piekarnia Tyrolska, Hala Elzam

Miejsce I – Piekarnia Piekarczyk

 

Etap wojewódzki

Kucharz Roku:

Miejsce X – Piotr Żmuda, Restauracja California

Miejsce IX – Gabriela Hołota, Jaś Kowalski Klub, Bytów

Miejsce VIII – Bartosz Rozbiegała, Santo Porto Magda Gessler, Gdynia

Miejsce VII – Kazimierz Żołnowski, Usługi Gastronomiczne Regina i Kazimierz Żołnowscy, Kartuzy

Miejsce VI – Michał Krydka, Bar Przystań, Sopot

Miejsce V – Michał Płotka, restauracja Leśna, Wejherowo

Miejsce IV – Mariusz Wiese, Restauracja Angelika, Debrzno

Miejsce III – Łukasz Kurszewski, Zajazd Nad Stawem - Rybaczówka, Grabówko

Miejsce II – Paweł Przyborowski, Restauracja Bez Rezerwacji, Gdańsk

Miejsce I – Bartosz Warmowski, Zatoka Smaków, Jastarnia

 

Kelner Roku:

Miejsce X – Agnieszka Mikulska, Restauracja Szwalnia, Sztum

Miejsce IX – Sylwia Czapska, Restauracja pod Abażurem, Nicponia

Miejsce VIII – Przemek Brzeski, Restauracja Zajazd Florencja, Nowy Klincz

Miejsce VII – Daria Grucza, Karczma Słowiańska, Owidz

Miejsce VI – Agnieszka Kostiureczko, Restauracja Angelika

Miejsce V – Konrad Jankowski, Oranżeria La Belle, Wejherowo

Miejsce IV – Agnieszka Pszczoła, Gard Nordic Kitchen, Gdynia

Miejsce III – Alicja Dera, Restauracja Gryf, Żukowo

Miejsce II – Weronika Szymańska, Klipper - smażalnia ryb u Golli, Władysławowo

Miejsce I – Karolina Piechocińska, Restauracja Chleb i Wino, Gdańsk

 

Restauracja Roku:

Miejsce III – restauracja Hotelu Gołąbek, Łeba

Miejsce II – restauracja Gościniec Malinówka, Krzeszna k.Wieżycy

Miejsce I – Restauracja Miasto Aniołów, Gdańsk

 

Cukiernia/Kawiarnia Roku:

Miejsce III – Kawiarnia Manhattan, Debrzno

Miejsce II – Słodka Przystań Fikakowo, Gdynia

Miejsce I – Tortowy Zaścianek Bogna Nadolska, Bojano

 

Bar/Jadłodajnia Roku:

Miejsce III – Bistro Torebka, Malbork

Miejsce II – bar Szwagier, Chmielno

Miejsce I – Tam Gdzie Zawsze, Gdynia

 

Barman Roku:

Miejsce III – Mateusz Modzelewski, White Rabbit, Gdańsk

Miejsce II – Joanna Jarosz, Restauracja Bałtycka, Tczew 

Miejsce I – Michał Kowalewski, Miasto Aniołów, Gdańsk

 

Lody Roku:

Miejsce III – Lodove Love, Gdańsk

Miejsce II – Bingsu Cafe, Gdańsk

Miejsce I – Dzień Dobry Lody, Wejherowo PIZZA ROKU

 

Pizza Roku:

Miejsce III – Wiejska, Pizzeria u Jędrka, Jastrzębia Góra

Miejsce II – Pizza Labamba, La Bamba, Łebcz

Miejsce I – Maryśka, Pizzeria u Braci, Pępowo

 

Burger Roku:

Miejsce III – Jo Gastro-wóz, Jastarnia

Miejsce II – Burgermania, Gdańsk

Miejsce I – Marilyn Bar, Straszyn

 

Sushi Roku:

Miejsce III – Wabi-Sabi Sushi, Kościerzyna

Miejsce II – Nabogato Sushi Bar, Gdynia

Miejsce I – Osaka sushi, Gdańsk

 

Kebab Roku:

Miejsce III – Istanbul Kebeb, Starogard Gdański

Miejsce II – Maxx Kebab, Gdańsk

Miejsce I – Rollo Kebab, Wejherowo

 

Piekarnia Roku:

Miejsce III – Kropek Piekarnia Cukiernia, Zblewo

Miejsce II – Piekarnia Tradycyjna, Reda

Miejsce I – Piekarnia Szarmach, Gdańsk

 

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/Pomorskie.eu

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka