Aktualności

Krokowa ma nowego wójta. Został nim Adam Śliwicki (PiS), były radny województwa pomorskiego

Wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki
Nowy wójt gminy Krokowa. Fot. TelewizjaBaltycka.pl

7 stycznia 2018 r. w gminie Krokowa (powiat pucki) odbyły się przedterminowe wybory po tragicznej śmierci wójta Henryk Doeringa. Kandydatami do fotela wójta byli Andrzej Styn (PO) i Adam Śliwicki (PiS), który zwyciężył większością głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła prawie 50 procent.

 

Na listopadowej sesji gminni radni większością głosów zdecydowali, że przedterminowe wybory odbędą się w styczniu. Adam Śliwicki pełnił obowiązki wójta od listopada 2017 r. Wtedy też Śliwicki złożył mandat radnego województwa pomorskiego.

 

Miażdżąca przewaga kandydata z PiS

W przedterminowych wyborach Adam Śliwicki zwyciężył znaczną większością głosów. Na kandydata z PiS głosowało 2809 uprawnionych mieszkańców. Na jego kontrkandydata, Andrzeja Styna, głos oddało 1142 osób. Frekwencja wyborcza wyniosła blisko 50 proc. Adam Śliwicki pozostanie wójtem do listopada 2018 roku. Wtedy odbędą się ogólnokrajowe wybory samorządowe.

 

Następca tragicznie zmarłego wójta

Wójt gminy Krokowa Henryk Doering zmarł tragicznie 13 października 2017 roku. Miał 60 lat. Urząd wójta sprawował od 2002 roku. Pośmiertnie został odznaczony medalem im. Wincentego Witosa.

Jego następca, Adam Śliwicki (ur. 9 października 1963 roku w Wejherowie), przez trzy kadencje zasiadał w Radzie Gminy Krokowa, gdzie pełnił m.in. funkcje członka Zarządu czy przewodniczącego Rady. Przez trzy ostatnie kadencje był radnym województwa pomorskiego z ramienia PiS.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka