Aktualności

Krok po kroku z autyzmem

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/eklesiast

„Krok po kroku z autyzmem i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi" to tytuł bezpłatnego szkolenia, które odbędzie się 9 listopada 2015 r. w Gdańsku. Skierowane jest ono do pedagogów, logopedów, terapeutów, dyrektorów szkół, przedstawicieli fundacji i przede wszystkim rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Gdańskie spotkanie jest jednym z cyklu ogólnopolskich darmowych szkoleń. Jego celem jest wzrost świadomości społeczeństwa na temat problemów osób z autyzmem, wsparcie merytoryczne rodziców, aktywacja w życiu społecznym rodzin, w których znajduje się dziecko ze spektrum autyzmu oraz podnoszenie kwalifikacji terapeutów i nauczycieli. Co więcej – na szkoleniu  poruszane są tematy, które wciąż pozostają niewystarczająco poznane i o których świadomość społeczna jest nikła.

Szkolenie prowadzone będzie przez dr n. o zdr. Annę Kostiukow, wykładowcę Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, znaną i cenioną w środowisku terapeutów i rodziców profesjonalistkę, prowadzącą szeroką działalność społeczną w organizacjach pozarządowych na rzecz wsparcia rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Krok po kroku z autyzmem i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi - plakatProgram szkolenia

  • Problemy zdrowotne dzieci z autyzmem kiedyś a dziś, widziane przez pryzmat aktualnych badań naukowych.
  • Modelowy system wsparcia dzieci niepełnosprawnych jako kluczowy element wpływający na rokowanie.
  • Procedury aktywnego zbierania funduszy na rzecz rehabilitacji dziecka.
  • Przedstawienie metody hiperbarii tlenowej, jako nowoczesnego sposobu leczenia dzieci ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami neurorozwojowymi.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr tel.: 663 882 099.

 

Bezpłatne szkolenie „Krok po kroku z autyzmem
i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi"
——————————————————————————

  • 9 listopada 2015 r.
  • godz. 11.00-14.00
  • Hotel Logos
  • Gdańsk, ul. Uphagena 28

Zobacz również: www.centrum-hiperbaryczne.pl

Oprac. AK

view szablon artykułu